Miliardarul Microsoft Bill Gates spune că nu va investi în Bitcoin pentru că „nu este un lucru grozav” și spune că preferă să susțină companiile care produc produse.
Magnatul afacerilor americane a intrat pentru prima dată în Clubhouse unde a vorbit despre criptomoneda care s-a dovedit o investiție populară pentru alți miliardari precum Elon Musk.
Clubhouse este o nouă aplicație de conversație numai pentru invitații care au găzduit deja mai multe discuții cu vedete.
Co-fondatorul Microsoft care promovează noua sa carte „How to Avoid an Climate Disaster”, a fost intervievat de jurnalistul Andrew Ross Sorkin, unde a vorbit despre eticheta sa ca „sceptic Bitcoin”.
„Bitcoin folosește mai multă energie electrică pe tranzacție decât orice altă metodă cunoscută omenirii. Deci nu este un lucru climatic minunat. ”, a spus Gates. „Dacă este electricitate verde și nu exclude alte utilizări, în cele din urmă poate că este OK.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Conturile Spotify reprezintă active digitale valoroase...
China face un pas înainte în...
A încetat din viaţă Papa Francisc.
Cristina Popescu, directorul...
Șocul comercial declanșat de...
Numărul firmelor dizolvate, în scădere cu 8,73% în...
China acuză SUA de abuz...
Producţia de ţiţei a României a scăzut cu 7, 6% în...
Cifrele săptămânii de la Bursa...
Potrivit unui studiu, circa 15%...
Ucraina ar putea avea nevoie să importe până la 6,3...
Preşedintele Renault,...
Un avion Boeing destinat Chinei...
Numărul locuinţelor asigurate...
Redacţia DC Business vă urează...
Grupaj de ştiri.
În noile condiții generate de războiul tarifelor,...
Indicele dolarului scade sub pragul de 100, în timp ce aliați tradiționali...
Cererea globală de cupru explodează: investiții de peste...
Volkswagen ar putea muta o...