PNRR: schimbări în schema de minimis pentru digitalizarea IMM-urilor
Ministerul Investițiilor și...
"Fantasticul premier dezertor Cîțu stabileste un record negativ în domeniul datoriei guvernamentale a României. Cu o viteză de împrumut uluitoare cuprinsă între 850 și 1.000 de euro/minut, datoria guvernamentală în PIB a ajuns la un record de 40% din PIB, cea mai mare pondere din perioada postdecembristă. În anul 2016 datoria guvernamentală era de 37,3% din PIB iar în octombrie 2019, la final de guvernare PSD, de 34,7% din PIB."
Florin Cîțu a numit băncile ce trebuie să susțină economia
Fostul ministru al Muncii a încheiat postarea cu o întrebare.
"Din cauza incompetenței Guvernulului Orban-PNL minimum 5 ani eforturile de dezvoltare ale Romaniei vor fi puse în pericol.
Să fie și acesta unul din lucrurile fantastice promise?", a scris într-o postare pe Facebook Marius Budăi.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Ministerul Investițiilor și...
Premierul Ilie Bolojan a...
Neptun Deep: gazele din Marea...
Copernicus: Europa a...
Donald Trump a revenit în Marea Britanie pentru o vizită...
Guvernul a aprobat două...
Acordul comercial UE–Mercosur...
Bucureștiul este mult în urmă...
Dacia a lansat noul Duster...
La propunerea Ministerului Muncii, Familiei,...
Valoarea totală a finanţării...
Vestea zilei de la...
Prețurile locuințelor din Capitală, plus 14% față de...
Ministrul Energiei negociază cu...
Camera Consultanților Fiscali a...
Revoluție în energie:...
Autoritățile australiene au...
ANAF a introdus un nou model al...
Schimbări în funcţionarea CPS a...
Tranzacția prin care grupul...