Marți, președintele Statelor Unite ale Americii, Donald Trump, a susținut o videoconferință cu soldații americani aflați în misiune peste Ocean, în biroul său de la reşedinţa Mar-a-Lago, în Florida. Întrebat de un soldat ce cadou i-a luat Primei Doamne, Trump a răspuns că i-a ales o felicitare foarte frumoasă.
Donald Trump riscă o nouă procedură de destiuire
„De fapt am pus să se cumpere mai multe modele, iar eu am ales-o pe cea mai frumoasă. Ne iubim foarte mult, avem o relație minunată. Încă mă mai gândesc la un cadou de Crăciun”, a spus liderul de la Casa Albă.
În 2018, într-un interviu pentru FOX&Friends, președintele SUA a recunoscut că este prea ocupat pentru a-i cumpăra cadouri soției sale, sugerând că simpla sa prezență este un „cadou suficient”.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Amazon face curățenie în divizia de cărți: concedieri la...
Președintele Ungariei, vizită de solidaritate la Praid.
Starlink intră pe piața maritimă și aviatică.
Europa se pregătește pentru o...
Primăriile din România își fac...
Gemfields intră în atenția...
Peste 6500 de firme și-au...
Creșterea masivă a...
O nouă alertă de siguranță...
Creștere ușoară a ratei...
UE schimbă regulile pentru...
Tren plin cu benzină, deraiat în Teleorman
Bursa de Valori Bucureşti (BVB)...
Ministerul Finanțelor a lansat...
Băncile au revizuit în scădere...
Alin Burcea, președintele ANAT...
Leul s-a întărit vineri în fața...
Fondul Monetar Internațional...