Candelabrele care obişnuiau să lumineze ringul de dans pentru mii de petrecăreţi la clubul de noapte MAD din oraşul Lausanne fac acum lumină asistentelor medicale care recoltează sânge, în timp ce pe fundal rulează piese de Queen, Bee Gees şi Michael Jackson.
Prințul Charles a fost forțat să RENUNȚE! Ce s-a întâmplat
"A fost aproape sfâşietor să vezi un loc ca acesta, cu o istorie de aproape 35 de ani, 'adormit' pentru atât de mult timp", povesteşte managerul Igor Blaska.
Clubul de noapte din cartierul Flon, în mod normal în centrul vieţii de noapte a oraşului, este închis de aproape 10 luni din cauza restricţiilor care vizează limitarea răspândirii COVID-19.
Elveţia a fost puternic lovită puternic de al doilea val de al pandemiei. În total, ţara a raportat de la începutul pandemiei peste 350.000 de infecţii şi peste 5.000 de decese asociate noului coronavirus.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
utin cere negocieri directe cu...
Statele Unite și China au...
Germania, prima economie a Europei, rămâne un pilon de...
Românii care vor să câştige...
Grupaj de ştiri.
Tinerii germani şi-au pierdut...
Preţurile de consum în scădere pentru a treia lună...
O tranzacție colosală, care...
Indicii principali au închis...
În era ascensiunii inteligenței...
Unitatea 2 CNE Cernavodă va...
Procesul antitrust împotriva...
Ministrul Finanțelor lansează o serie de avertismente.
Un pas major în automatizarea...
Ferrari nu cunoaște criza: profituri record într-un...
Aprecierea afișată de euro, de...
Bitcoin a crescut semnificativ vineri, depășind în goană...
BNR a comunicat cursul valutar...