CNAIR. Încep lucrările în vama Giurgiu-Ruse. Cât vor dura

Autor: Mara Ivan
Data publicării:
Trafic îngreunat
Trafic îngreunat
Traficul rutier va fi îngreunat marţi, 30 iulie, aproximativ 17 ore, în vama Giurgiu - Ruse, întrucât drumarii încep lucrările de remediere a părţii carosabile pe sensul Ruse - Giurgiu, a anunţat, sâmbătă, Compania Naţională pentru Administrarea Infrastructurii Rutiere (CNAIR). 

"Lucrările vor începe marţi, 30 iulie 2019, în jurul orei 11:00 şi vor dura aproximativ 12 ore, dar pentru a se usca stratul de asfalt proaspăt aşternut şi pentru a rezista traficului greu mai este nevoie de încă 5 ore până la reluarea circulaţiei în zona lucrărilor. Lucrările efectuate sunt în perioada de garanţie şi sunt suportate de către constructor", susţin reprezentanţii CNAIR.

Ziua de marţi a fost aleasă pentru execuţia lucrărilor după analiza statisticilor de trafic în acest punct de frontieră, statistici care arată că marţea este cel mai redus trafic în acest punct de frontieră.

Citește și CNAIR scoate la licitație contractul pentru supervizarea Autostrăzii de Centură Bucureşti Sud

Reprezentanţii companiei de drumuri menţionează că în ziua de marţi, traficul rutier în vama Giurgiu - Ruse este mai scăzut cu aproximativ 30% faţă de ziua de luni.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

TVA
Birou. Foto: Freepik.com
Investitori / Foto: Freepik
Factura. Foto: Pexels.com
Muncitori / FOTO: Freepik
Nord Stream 2
La bursă / FOTO: Freepik
e-Factura / Foto: Freepik
Lei / sursa foto: Freepik.com
Foto: Mihai Ciobanu
Dragoș Pâslaru
Hacker. Freepik.com
freepik.com
freepik.com

Cum vrea Berlinul să fure turiştii din Paris, Roma şi Madrid

Pe măsură ce tot mai multe orașe din sudul Europei se...

ANAF / Foto: DCBusiness
Cadastru / Foto: Freepik
Metrorex va elibera carduri contactless
Iliea Bolojan
Magistrati / Foto: Freepik
Alexandru Nazare
IMM România cere sprijin din partea Guvernului / Foto: Freepik
Larry Ellison, CEO-ul Oracle
Bitcoin / Foto: Freepik
Nasdaq

Prăbușire la bursă: Nvidia și Palantir, lovite de panica AI

Bursa americană este zdruncinată de avertismente privind...

Livrator / Foto: Freepik
Curs valutar. Foto: Mihai Ciobanu
Freepik.com

pixel