Avertismentul BNR: România, prinsă în epicentrul furtunii geopolitice
Crizele geopolitice nu mai sunt...
Un cutremur cu magnitudinea 3,4 s-a produs vineri după-amiaza, la ora locală 15:49, în zona seismică Vrancea, judeţul Prahova, potrivit informaţiilor publicate de Institutul Naţional de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP).
Seismul a avut loc la adâncimea de 136,8 kilometri (km), în apropierea următoarelor oraşe: 49 km nord de Ploieşti, 51 km sud-est de Braşov, 60 km nord-vest de Buzău, 60 km sud-est de Sfântu-Gheorghe, 74 km nord-est de Târgovişte şi 88 km sud-vest de Focşani.
De la începutul lunii ianuarie, în România s-au produs şase cutremure cu magnitudini între 2,4 şi 3,4.
Cel mai important cutremur din 2024, cu o magnitudine de 5,4, a avut loc în judeţul Buzău în data de 16 septembrie.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Crizele geopolitice nu mai sunt...
Relația dintre Jeffrey Epstein...
Ce transformă o locuință într-o...
Ziua de luni, 29 decembrie,...
România se împrumută tot mai...
Numărul firmelor radiate a crescut în primele 11 luni...
Magistrații conduc detașat...
Ideea de a câștiga mai mult fără să muncești mai mult...
Orașul din Grecia care plătește...
Kim Jong Un a ordonat...
Pe măsură ce ne apropiem de...
Anul 2025 a confirmat o orientare a românilor către...
Bucureștiul conduce la numărul...
Imaginea publică a lui Vladimir...
ING: Perspectivele economiei României se îmbunătățesc,...
Intrarea lui Jeffrey Epstein în...
Curs valutar BNR, 24 decembrie.
Banca Centrală a Greciei se aşteaptă ca numărul...
Costul total al Crăciunului în 2025 poate atinge uşor...
Directorul general al companiei TAROM, Costin Iordache,...
În condiţiile în care Bulgaria...