Ce aduce „pachetul doi”: taxe, POS, conturi obligatorii – proiectul nu e încă final
„Pachetul doi”, doar în draft:...
”După ultimul lot de gaze naturale lichefiate, pe care Egiptul l-a primit săptămâna trecută, anunțăm că renunțăm la importul de gaze”, a spus ministrul, citat de agenția Reuters.
Mai mult, oficialul egiptean a precizat că țara lui intenționează să devină centru regional pentru comerțul cu gaze naturale lichefiate. În ultimii ani, în Egipt au fost descoperite rezerve importante, inclusiv zăcământul marin Zohr, estimat la 860 miliarde metri cubi de gaze, rezerve geologice.
În februarie 2018, compania de gaze DEA Deutsche Erdoel a anunțat că va investi 500 milioane de dolari în producția de petrol și gaze a Egiptului în următorii trei ani.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
„Pachetul doi”, doar în draft:...
Guvernul României are pe agenda...
Ministerul Justiției propune...
Nicușor Dan, trei luni la...
Euro trece de 5,06 lei, dolarul...
Între decembrie 2024 și mai 2025, România a traversat...
77% dintre români cred că se...
Fraudele informatice raportate...
Moneda națională a Iranului se...
Vienna Insurance Group, profit...
DN AGRAR, afacerea cu lapte...
Contribuabilii care greșesc în...
Românii aflați în situație de sărăcie energetică pot...
Jean Vişan, noul director general interimar al Romsilva....
Prețurile oxidului de neodim și...
AAAS a aprobat procedura pentru...
Adrian Negrescu: Extinderea...
Românii se implică tot mai mult...
Mediul de business din România...
Casa Națională de Pensii a...