Electrica, anunț important. Directorul de guvernanță corporativă a încetat mandatul

Autor: Alex Dinu
Data actualizării:
Data publicării:
Compania se simte bine în România
Compania se simte bine în România
Din august 2015, Alexandra Borislavschi a coordonat, în calitate de director executiv,  Direcţia Strategie şi Guvernanţă Corporativă, iar începând cu data de 1 mai 2017 a ocupat funcţia de director al Direcţiei Guvernanţă Corporativă şi M&A.

Alexandra s-a alăturat echipei Electrica în iunie 2013, ca director adjunct în Direcţia Economică şi Afaceri Corporatiste şi, din februarie 2014, a ocupat funcţia de Director de Guvernanţă şi Finanţe Corporative.

”Cel mai important proiect pe care l-a gestionat a fost oferta publică primară iniţială de 105% din capitalul social, în perioada octombrie 2013 - iulie 2014, care s-a încheiat cu succes prin listarea duală a Electrica pe Bursa de Valori Bucureşti şi pe London Stock Exchange, reprezentând cea mai mare ofertă publică din România până în acest moment”, arată compania într-un comunicat.

Grupul Electrica este unul din cei mai mari distribuitori şi furnizori de energie electrică din România şi activează şi în sectorul serviciilor energetice.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Foto: Freepik.com
Sebastian Burduja / Foto: gov.ro
Cosmin Marinescu
Foto: Freepik.com
Foto: Mihai Ciobanu
Foto: REUTERS
Haos pe străzile din Spania
Foto: Freepik.com
Transportor GNL / sursa foto: Freepik.com /@sharpiloandrey
Birou gol / FOTO: Facebook
Rabla 2023. Foto: Pexels.com
 Blackout
Lucrători pe linii de înaltă tensiune / Foto: Freepik
Casă de schimb valutar
Senatul Romaniei
Inteligență artificială
Muncitori instalează panouri fotovoltaice / Foto: Unsplash
Baterii / Foto: Freepik
La benzinărie / FOTO: Freepik
Dacia 1300
Cosmin Marinescu

România Europeană – tablou grafic comparativ în Economic@BNR

Cu susținerea Consiliului de Administrație al Băncii...

Oameni pe stradă / Foto: Oana Pavelescu
Analiză / FOTO: Freepik
La bursă / FOTO: Freepik
Warren Buffett / FOTO: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063827483686&sk=photos_by
Monitoare / FOTO: Freepik
Telefon mobil
Bancă / Foto: Freepik

6,3 miliarde de euro pentru Banca Generali

O tranzacție anunțată luni. 


pixel