"Scrieţi istorie cu mâinile pătate cu sânge în acest incident ce constituie un atac grav, disproporţionat asupra Gazei, care duce la martiriul a sute de mii de oameni", a declarat Erdogan după o şedinţă a cabinetului, făcând referire la liderul de la Casa Albă. "M-aţi obligat să spun acest lucru", a adăugat el.
Administraţia Biden a aprobat luni potenţiala vânzare de arme ghidate de mare precizie în valoare de 735 milioane de dolari, potrivit unor surse din Congres citate de Reuters.
"Teritoriile palestiniene sunt victime ale persecuţiilor, suferinţelor şi vărsării de sânge, la fel ca în multe alte regiuni care au pierdut pacea odată cu sfârşitul imperiului otoman. Şi voi susţineţi acest lucru", a mai spus Erdogan.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Guvernul a adoptat joi, 28...
Ministerul Finanțelor a...
România trăiește sub semnul...
CFR SA a emis o nouă notificare...
Banca Națională a României a...
Prețul energiei electrice pe...
Într-o perioadă în care...
Prețurile la pompă pentru...
Guvernul discută joi, 28 august...
„Pachetul doi”, doar în draft:...
Guvernul României are pe...
Ministerul Justiției propune...
Nicușor Dan, trei luni la...
Euro trece de 5,06 lei, dolarul...
Între decembrie 2024 și mai 2025, România a traversat...
77% dintre români cred că se...
Fraudele informatice raportate...
Moneda națională a Iranului se...
Vienna Insurance Group, profit...