Vânzarea de terenuri te poate face plătitor de TVA: când ești obligat să te înregistrezi
Persoanele fizice care vând...
Coreea de Nord reprezintă o nouă „amenințare catastrofală” pentru lume în acest an, au avertizat experții. Bătăile de politică externă susțin că o nouă urgență cauzată de statul necinstit este o preocupare majoră în 2021.
Noul submarin nuclear al rușilor. Special pentru ”arma APOCALIPSEI” VIDEO
Ei spun că riscul este acum și mai mare decât în urmă cu patru ani, când Donald Trump a devenit pentru prima dată președinte SUA.
Consiliul pentru Relații Externe a expus pericolul puternic al regimului Kim Jong-un și al capacităților sale nucleare.
Ancheta sa anuală privind prioritățile preventive a clasat o criză care rezultă din dezvoltarea continuă a armelor nucleare și a testării rachetelor balistice drept „preocuparea de top pentru conflict pentru 2021”.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Persoanele fizice care vând...
Investitorii individuali români...
China și-a intensificat...
Statele Unite pregătesc...
Rezerva Federală a Statelor Unite (Fed) a decis miercuri...
Bursa de Valori Bucureşti (BVB)...
Informaţia momentului de la...
Lipsa unei strategii naționale, adăposturi construite...
APIA avertizează: decizia AFM de suspendare a Rabla Auto...
Beijingul a reacționat dur...
* Peste 100 de milioane de...
Direcția Generală Antifraudă...
Comisarii pentru protecţia consumatorilor au aplicat,...
Cele mai importante economii...
Leul s-a depreciat, miercuri, în raport cu principalele...
Plafonarea adaosului comercial...
ANAF subliniază importanţa...
Moscova trage un semnal de...
Proiectele de acte normative...
Dolarul american prinde avânt...
Salarii înghețate în companiile...
Giganții chinezi ai...