Adrian Volintiru, directorul Romgaz, a declarat, la evenimentul DCBusiness.ro de astăzi, în cadrul căruia a avut loc și lansarea oficială a site-ului parte din DC Media Group, cu privire la investiții:
”Domnilor, hai să nu ne ascundem! Cine vrea să facă investiții în țara asta face. Eu nu o să apar în fața dvs. ca să spun că mă blochează legea cutare sau cutare sau cutare primar că nu mă lasă să intru pe drum. Mă duc și rezolv problema, eu sau oamenii mei. Trebuie să ne asumăm, ca directori de companii, componenta de leadership sau de management, să avem ușa deschisă pentru toți salariații, că nu suntem niște Dumnezei, suntem puși acolo cu o treabă și să nu ne plângem că ne împiedică cineva să facem investiții. Am tot felul de opreliști, dar niciodată nu o să mă plâng, mă duc la primar și rezolv. Mă duc colo și rezolv, omul meu se duce și rezolvă. Trebuie trecute toate astea, nu avem nevoie să ne plângem să blocăm investițiile. Dar vă întreb altceva: de ce managerii au luat prime consistente anii trecuți pentru profitabilitate? Ce lăsăm pentru mâine?”.
”Am avut noroc, n-am avut noroc, cum, necum le facem, trebuie să meargă înainte” a spus Adrian Volintiru.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Avans modest al PIB-ului României în 2025.
Excelența Sa Adrian Zuckerman...
Rovinari pornește Grupul 6 – un pas decisiv pentru...
Curs valutar BNR, 4 decembrie.
Premierul Ungariei, Viktor Orban, a anunţat joi...
Sistemul Garanţie-Returnare...
ANAF, informare privind ţintele asumate în PNRR.
Piața RCA intră într-o nouă...
Veniturile Rusiei din petrol şi gaze au scăzut...
Cazierul judiciar intră într-o nouă eră digitală, după...
O secțiune a conductei de...
ASF schimbă regulile de...
Bursa de Valori București...
Cuprul a atins un nou record pe...
Fitch confirmă ratingul CEC...
Factura la gaze pentru...
Valoarea maximă a tichetelor de...