Actualizare - Grupul de Telegram al Wagner scrie că la bordul avionului prăbușit ar fi fost și Dmitri Utkin, mâna dreaptă a lui Prigojin și fondatorul grupului.
Actualizare 23:10 - Lista competă a pasagerilor morți în urma prăbușirii avionului:
Propustin Serghei
Makarian Evgeni
Totmin Aleksandr
Chekalov Valeri
Utkin Dmitriy
Matuseev Nikolai
Prigojin Evgeni
Dmitri Utkin
Agenția Federală pentru Transport Aerian din Rusia (nt) a inițiat o anchetă privind prăbușirea avionului Embraer care a avut loc miercuri în regiunea Tver, a anunțat agenția în comunicatul său, adăugând că numele lui Evgheni Prigozhin a fost inclus pe lista pasagerilor zborului prăbușit, relatează TASS.
"A fost inițiată o anchetă privind accidentul avionului Embraer care a avut loc în această seară în regiunea Tver. Conform listei de pasageri, numele și prenumele lui Evgheni Prigozhin au fost incluse în această listă", a precizat agenția.
Pe grupurile de Telegram ale organizației Wagner se afirmă că avionul ar fi fost doborât.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Datele publicate de INS arată...
Cursul valutar anunțat de Banca...
În şedinţa de joi a Guvernului...
Guvernul modifică programul de...
Guvernul pregătește adoptarea...
Bursa de Valori București a deschis joi în scădere pe...
România poate evita recesiunea...
Camera de Comerț și Industrie a...
Creșterea salariilor brute...
Deficitul de cont curent al...
Guvernul vrea să elimine...
Guvernul României are joi pe...
Primul ministru al României a...
Cifra de afaceri din industrie a crescut în luna iunie...
Creşterea economică a României...
Bursele mondiale ating...
PNL avertizează asupra unei...
BNR: Deficitul contului curent...
Washingtonul investește masiv...