Afacere de succes. Andreea Raicu, un exemplu de cum arată un business sănătos
Andreea Raicu, probabil una...
Ferrari a depășit așteptările de pe Wall Street în ceea ce privește câștigurile pentru trimestrul al patrulea, încheind un an de profituri record, relatează CNBC.
Constructorul auto a raportat un profit net de 1,26 miliarde de euro pentru 2023 și 294 milioane de euro pentru trimestrul al patrulea. Ambele câștiguri au reprezentat recorduri anuale pentru companie.
Ferrari preconizează că va depăși multe dintre aceste rezultate în 2024. Previziunile companiei pentru acest an prevăd venituri de peste 6,4 miliarde de euro și un profit ajustat pe acțiune de cel puțin 7,50 euro, cu o marjă EBIT ajustată de cel puțin 38%. Marjele sale de profit ajustate sunt așteptate să fie în linie sau ușor mai mici decât în 2023.
Acțiunile Ferrari au atins joi un nou maxim al ultimelor 52 de săptămâni, câștigând aproximativ 12%, la aproape 390 de dolari pe acțiune la Bursa de Valori din New York.
"Avem acum un an foarte important în fața noastră în executarea planului de afaceri, care continuă conform calendarului pe calea sa atent planificată", a declarat Benedetto Vigna, CEO al Ferrari, într-un comunicat.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Andreea Raicu, probabil una...
CFR Călători trage un semnal de...
Toți contribuabilii, inclusiv...
Noile cărți electronice de identitate, emise cu...
România a produs, în primele...
În urma zvonurilor privind o...
Ilie Boloja atrage atenția că România se confruntă cu o...
După ce și-a câștigat un nou mandat cu mesajul...
Activiștii anti-turism de masă...
A fost depus la Senat un...
Restricțiile impuse de China...
Agenţia pentru Energie Nucleară din Kazahstan a anunţat...
Renault Group a lansat două...
Conflictul, reconcilierea și...
Escaladare periculoasă în...
Strategie Grains şi-a...
Sindicaliștii Metrorex...
Prețul petrolului a crescut cu...
Directoratul Național de...
Deficitul de cont curent a...
Leul s-a depreciat vineri, 13...
Un economist cu profil...
Programul Rabla Auto 2025...
Rusia susține că a testat cu...