Bomba imobiliară care ticăie în România. Avertisment de la Bruxelles
România nu se confruntă cu o...
Totodată, el menţionează că, în perioada următoare, numărul persoanelor imunizate zilnic anti-COVID va ajunge la 80.000.
COVID-19: Germania, într-o situație CRITICĂ
"Am participat la şedinţa tehnică de la Ministerul Afacerilor Interne, pentru a mă asigura că obiectivele pe care le-am trasat în privinţa pandemiei sunt îndeplinite. Numărul paturilor din spitale a crescut. Fac apel la români să respecte măsurile de protecţie. Numai aşa vom trece cu bine peste această perioadă. Obiectivul meu este ca prin vaccinare să reducem numărul de infectări. În perioada următoare numărul persoanelor imunizate zilnic va ajunge la 80 de mii. Multă lume întreabă dacă vom ajunge din nou în lockdown. Răspunsul meu foarte clar este că NU", a scris premierul, sâmbătă, pe pagina sa de Facebook.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
România nu se confruntă cu o...
Preşedintele Nicuşor Dan s-a...
Datoria administraţiei publice (datoria guvernamentală)...
Inteligenţa artificială...
Apple se confruntă cu un val...
Războiul declanșat de Rusia în...
28.866 firme au fost radiate la...
România are oportunitatea de a...
Recoltă record de trestie de zahăr în India: fermierii...
Exporturile Chinei au crescut luna trecută mai puţin...
SUA și China ar putea dezgheța...
Noi discuții comerciale între...
Renault urmează să se instaleze în Ucraina pentru a...
Țara care vrea să stopeze...
ANAF anunță sancțiuni dure...
Amazon face curățenie în divizia de cărți: concedieri la...
Președintele Ungariei, vizită de solidaritate la Praid.