Se sparge bula imobiliară? BNR avertizează asupra riscurilor ascunse!
Piața imobiliară din România...
Valoarea totală a investiţiei Ford în statul asiatic va ajunge la peste 200 de milioane de dolari.
Programul Rabla 2020. Ce se întâmplă cu numărul de vouchere
Ford Vietnam, înfiinţată în 1995, a precizat că extinderea unităţii va majora capacitatea anuală de producţie a producătorului auto american în Vietnam de la 14.000 la 40.000 de vehicule.
Ford a vândut anul trecut 32.175 vehicule în Vietnam, în creştere cu 31% faţă de 2018.
"Prin această investiţie suplimentară, Ford Motor îşi exprimă angajamentul şi încrederea continuă în viitorul industriei auto vietnameze", a apreciat Andreá Cavallaro, director de operaţiuni al Ford pentru pieţele internaţionale.
Adjunctul ministrului vietnamez al Comerţului, Do Than Hai, a declarat că extinderea capacităţii de producţie a fabricii Ford va reduce dependenţa ţării de vehiculele importate şi, prin urmare, va scădea deficitul comercial.
Ford Motor are aproximativ 197.000 de angajaţi şi 67 de fabrici în întreaga lume. Al doilea mare producător auto din SUA, Ford, este prezent şi pe piaţa din România.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Piața imobiliară din România...
Reguli noi, controale extinse și deduceri limitate:...
Autoritățile au confiscat primul utilaj folosit ilegal...
Primăriile pot lua împrumuturi...
Analiza publicată de DCBusiness...
Guvernul clarifică acordarea...
Acțiunile Oracle au scăzut cu...
O parte dintre modificările aduse Legii RCA prin actul...
Împrumuturile între firme și asociați intră sub reguli...
Sistemul energetic românesc...
Leul a avut o evoluție relativ...
Electrificarea liniei ferate...
Dumitru Chisăliță: „Sancțiunile...
Generația Z cumpără cel mai...
Bruxelles pregătește o...
Emailul Netflix care anunță...
Amenzi de peste 3 milioane de lei și mii de mașini...
Guvernul aprobă finanțarea a...
Avocatul Gabriel Biriş, expert...
Primăria Capitalei a pus în...