Extras de carte funciară gratis. ANCPI face precizări
Proprietarii de imobile nu vor mai plăti taxa pentru...
Cu alte cuvinte, pe durata mandatului, capitalul deținut de fostul președinte (începând din 20 mai, Ucraina are un nou lider în persoana lui Vladimir Zelenski, marele învingător al recentelor alegeri) s-a redus cu 40%.
Potrivit agenției Bloomberg, cel mai valoros activ controlat de Poroșenko a fost compania Roshen, important producător de dulciuri, lider pe piața din Ucraina, dar și un jucător important pe piețele din Lituania și Ungaria. Ulterior, întreprinderea a fost încredințată unui fond specializat în managementul afacerilor.
Citește și Averea din dulap! Trăia cu 200 de dolari pe lună. Nu știa că e bogat!
Dar, dacă în 2012 fabricile holdingului livrau 400.000 de tone de bomboane, producția a scăzut cu 25% în următorii doi ani, continuând să se degradeze pe măsura agravării relațiilor cu Rusia, unul dintre principalii clienți ai companiei. Astfel că încă din martie 2015, Poroșenko a ieșit din clasamentul miliardarilor lumii, averea lui fiind, atunci, evaluată la 750 de milione de dolari.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Proprietarii de imobile nu vor mai plăti taxa pentru...
Grupaj de știri.
Ministrul Muncii, Simona...
Ministrul Muncii, Simona...
Investitorii au afișat un...
Daniela Dărăban, directorul executiv al Federației...
O măsură ce se va aplica în conformitate cu unordin al...
Ministrul Muncii, Simona...
În 2025, războiul cipurilor...
BNR a comunicat cursul valutar...
Este concluzia unui sondaj Reuters realizat în rândul...
Anunțul a fost făcut marți de guvernul de la Kiev, citat...
Primul trimestru tocmai s-a...
Organizația Țărilor Exportatoare de Petrol și aliații...
Regina Maria, una dintre cele...
Au scăzut rezervele valutare...
Aurul a atins marți un nou...
Kremlinul a venit cu precizări...
Reuters a realizat o cronologie...
Ministrul Muncii, Familiei, Tineretului și Solidarității...
Norvegia revine pe radarul geopolitic european, pe...
Sebastian Burduja a ţinut să...
Uniunea Europeană se pregătește...
Turismul european spre SUA...
Prin Ordinul ANAF nr. 355/2024,...