Fratele lui Pablo Escobar a lansat un smartphone! Prețul este incredibil VIDEO

Autor: Dana Mihai
Data publicării:
Roberto Escobar, este fratele cunoscutului traficant de droguri Pablo Escobar.
Roberto Escobar, este fratele cunoscutului traficant de droguri Pablo Escobar.
Roberto Escobar, este fratele cunoscutului traficant de droguri Pablo Escobar. El a lansat un smartphone pliabil cu preț accesibil, transmite publicația Digital Trends.

Dispozitivul lansat concurează cu modele precum Huawei Mate X, Samsung Galaxy Fold sau Motorola Razr, iar el se numește Escobar Fold 1.

Roberto Escobar a declarat, pentru Digital Trends, că nu intenționează să concureze cu Samsung sau Huawei, ci cu Apple. „Le-am spus multor oameni că voi învinge Apple și voi face asta”, a spus el. Fratele lui Pablo Escobar a mai spus și că dorește să deschidă, anul viitor, un proces colectiv împotriva companiei care produce iPhone. „Îi înșală pe oameni vânzându-le telefoane scumpe, care nu sunt bune de nimic”,a adăugat el.

Youtube video image

Escobar este încrezător că le va vinde oamenilor telefoane pliabile care costă doar 349 de dolari. Prin comparație, Motorola Razr, lansat recent, are un preț de 1.600 de dolari.

Smartphone-ul Escobar Fold 1 rulează sistemul de operare Android 9.0, include procesor octa-core produs de Qualcomm, cameră principală duală (16 + 20 MP) și ecran cu diagonala de 7,8 inchi. Mai mult, dispozitivul este dual-SIM.

Roberto Escobar susține că telefonul este foarte rezistent, deoarece display-ul este realizat dintr-un plastic special.

Într-o primă tranșă, Escobar Fold 1 a fost produs într-un lot de 100.000 de unități. Versiunea cu capacitate de stocare de 128 GB costă 349 de dolari, iar cea cu capacitate de stocare de 512 GB are un preț de 499 de dolari. Telefoanele pot fi comandate pe site-ul lui Escobar.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

freepik.com

Mircea Coșea: România va intra într-o criză agricolă

România riscă să intre, în anii următori, într-o criză...

Blocul din cartierul bucureștean Rahova unde a avut loc o explozie / Foto: Octav Ganea / Inquam Photos
Se vor aduce noi modificări la Codul Fiscal
Aragaz / Foto: Freepik
Camp petrolier / Foto: Freepik
Contor gaze / Foto: Octav Ganea / Inquam Photos
Alexandru Nazare
Bursa de Valori București
În 2021 erau 9.600 de pensii speciale

Crește numărul pensiilor speciale. Cât plătește statul?

Numărul beneficiarilor de pensii de serviciu a ajuns, în...

Protest masiv No Kings la New York / Foto: David J Harris Jr. / Facebook
Panou fotovoltaic
Parc de baterii
S&P Global

S&P retrogradează Franța la A+ pe fondul riscurilor fiscale

S&P Global Ratings a tăiat, printr-o acțiune...

Blocul unde are loc incendiul
Militari / Foto: Ministerul Apărării din Germania
Semnare contract. Foto: Pexels.com
Gaze cu efect de seră / Foto: Freepik
Blocul din Rahova unde a avut explozia din cauza unei acumulări de gaze / Foto: Tudor Pană / Inquam Photos
Licitație ANAF pentru lucruri confiscate
Rafael Mariano Grossi, directorul general AIEA, la centrala nucleară de la Zaporojie / Foto: AIEA

AIEA: Reparații în desfășurare la centrala ocupată Zaporojie

Lucrările de reparație pentru reluarea alimentării cu...

ArcelorMittal
Banca Naționala a României
Electrovalvă montată pe o țeavă de gaze / Foto: Octav Ganea / Inquam Photos
Companii din energie, amendate. Foto: Ron Lach - Pexels
Blocul din cartierul bucureștean Rahova, distru de o explozie provocată de o acumulare de gaze / Foto: Tudor Pană / Inquam Photos
Bani și aur
Rezultate pozitive pentru Euroins România
Adrian Nica, șeful ANAF

pixel