România şi Bulgaria, campioanele UE la creşterea preţurilor producţiei industriale
Bulgaria şi România sunt ţările...
FSB a declarat pentru RBC că a stabilit o zonă de securitate în luna iulie anul trecut din cauza ”activității de informații sporite de către o serie de state învecinate, inclusiv a celor aparținând NATO” care vizează un avanpost de frontieră FSB care a fost pus în funcțiune în octombrie 2020, scrie Moscow Times.
Putin a negat săptămâna aceasta că proprietatea de 1,35 miliarde de dolari i-ar aparține. Kremlinul a atribuit dreptul de proprietate ”unuia sau mai multor oameni de afaceri”, dar a refuzat să-i numească pe aceștia din ”cauze etice”.
Der Spiegel: Presupușii ASASINI ai lui Navalnîi, implicați și în alte acțiuni similare
FSB a negat, de asemenea, că navigația ar fi interzisă în apele din jurul presupusului palat al lui Putin așa cum s-a raportat în ancheta lui Navalnîi.
FSO a negat că zona ar fi fost desemnată pentru protecția sa și nu au fost impuse niciun fel de restricții, relatează RBC.
Între timp, site-ul de știri de investigație Open Media a constatat că zona interzisă asupra presupusului palat Putin era în vigoare încă din 2015 și totdată se mai spune că cel puțin două companii implicate în furnizarea de servicii pentru respectiva proprietate au numit-o ca ”Palatul lui Putin” pe site-urile lor web.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Bulgaria şi România sunt ţările...
Alertă, joi, la sediul Ministerului Finanţelor.
Informaţiile zilei de la BNR...
În luna noiembrie 2025, rata şomajului în formă ajustată...
Cererea globală de cupru,...
Economistul Adrian Negrescu...
Optimism pe piaţa de capital,...
Regimul de impozitare al...
Comerțul electronic continuă să...
La aproape trei ani după ce...
Bijuterii evaluate la peste un...
Taxa pe stâlp a revenit în...
Institutul Naţional de...
Primarul Craiovei, Lia Olguța...
Preşedintele Nicuşor Dan nu a...
Aurul și argintul nu mai sunt simple instrumente de...
Administrația de la Washington...
Prefectura Alba a informat...
Fostul președinte venezuelean...
Zăpada paralizează...
Suveranitatea economică pe care...
Înmatriculările de automobile electrice au crescut cu...