Ilan Laufer, nominalizat pentru funcția de coordonator al Departamentului pentru Mediul de Afaceri al PSD

Autor: DCBusiness Team
Data publicării:
Ilan Laufer
Ilan Laufer
Ilan Laufer a postat o reacție pe pagina sa de Facebook după ce a fost nominalizat pentru a coordona Departamentului pentru Mediul de Afaceri, Comerț și Antreprenoriat din cadrul Consiliului Național al PSD, funcție pe care o apreciază de mare responsablitate:

”Nominalizarea mea pentru coordonarea Departamentului pentru Mediul de Afaceri, Comerț și Antreprenoriat din cadrul Consiliului Național al PSD este, pentru mine, un moment de reală bucurie și totodată de mare responsabilitate.

Mulțumesc domnului președinte, Liviu Dragnea, domnului secretar general, Codrin Ștefănescu, domnului președinte al PSD Neamț, Ionel Arsene, colegilor mei din organizația PSD Neamț, care mă susțin și continuă să mă onoreze cu încrederea lor.

Citește și: Ilan Laufer, consilier onorific al premierului Viorica Dăncilă

Să fac parte dintr-un grup compus din nume sonore, care au probat cu profesionalismul lor determinarea de a acționa strict în interesul României, reprezintă pentru mine o nouă provocare să depun tot efortul pentru a mă ridica la înălțimea standardelor lor.

Am avut prilejul să lucrez, în guvern, cu o parte dintre colegii mei din Consiliul Național și am obținut rezultate foarte frumoase. Cu celilalți sunt nerăbdător să încep să lucrez. Sunt convins că, împreună, vom face lucruri bune.

Doresc să îmi felicit toți colegii pentru noile responsabilități și îi asigur de tot sprijinul meu.”

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Gabriel Biriș
Dragoș Pîslaru
Protest spontan al unor angajați ai ANAF din Cluj-Napoca
Licitație ANAF pentru lucruri confiscate

OUG adoptată: fără restructurare ANAF pe județe

Guvernul a adoptat luni, 30 iunie 2025, o ordonanță de...

„Lo Storto” de la Zaha Hadid, afectat de temperaturi extreme în Italia
Energie / FOTO: Freepik
TVA mai mare, taxe în creștere, consum în picaj!
Președintele Nicușor Dan conduce ședința CSAT
Miniștrii cabinetului Bolojan / Foto: Octav Ganea / Inquam Photos
Oameni pe stradă
freepik.com
Curs valutar. Foto: Mihai Ciobanu
ANAF
Freepik.com
Birou
Foto: Pexels.com
Panouri solare / Foto: Unsplash
Foto: Pexels.com
Bursă / FOTO: Freepik
Euro-dolar / FOTO: Freepik
Factura. Freepik.com
Râul Corund se scurge în salina Praid / Foto: Alex Nicodim / Inquam Photos
BVB
Sticle cu băuturi spirtoase

pixel