România, cel mai mare GAP de TVA din UE. Biriş: Ţara lui... RO e-Degeaba
Avocatul Gabriel Biriş, expert...
Cele patru avioane ruseşti au efectuat un zbor de 11 ore deasupra apelor neutre (internaţionale) ale mărilor Ciukotsk, Bering şi Ohotsk, precum şi deasupra părţii de nord a Oceanului Pacific, a precizat ministerul menționat.
În urmă cu o săptămână, SUA şi-au ridicat de asemenea avioanele de la sol pentru interceptarea unui Tu-95MS deasupra Oceanului Pacific, aminteşte RIA Novosti.
Avioanele pe distanţe lungi efectuează cu regularitate zboruri deasupra Arcticii, Atlanticului de Nord, Oceanului Pacific, mărilor Neagră şi Baltică, indică Ministerul Apărării rus, asigurând totodată că aceste survoluri sunt realizate "în conformitate cu normele internaţionale" în vigoare.
Citește și Invenție. Americanii învață să BOMBARDEZE altfel VIDEO
Anterior, general-colonelul Serghei Rudskoi, şeful Direcţiei operative a Statului Major al armatei ruse, a declarat că Moscova înregistrează o activitate intensificată a SUA şi a aliaţilor lor din NATO în apropierea frontierelor Rusiei, notează RIA Novosti.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Avocatul Gabriel Biriş, expert...
Primăria Capitalei a pus în...
Trump își pierde răbdarea cu...
Leul a închis ședința de joi,...
Inactivitate fiscală declarată...
România traversează cea mai...
Atac cibernetic pe TikTok: un...
Industria cireșelor din Chile a trecut, în ultimele...
Un nou sondaj realizat de...
Programul de loialitate PPC...
Piața auto din România a bifat...
Asociațiile apicultorilor,...
Guvernul modifică Legea...
Val nou de fraude ANAF:...