O nouă zi de creșteri la Bursa de la București: BET trece de 17.370 de puncte
Lichiditate solidă și aprecieri...
Averea titanului comerțului online a scuzut cu 760 de milioane de ajugând la 115.6 miliarde după ce acțiunile au scăzut cu 0,7%, ceea ce a dus la detronarea lui Bezos din fruntea topului bogaților lumii.
Acum, cel mai bogat om al planetei este Bernard Arnault. Din nou. Arnault este CEO-ul celui mai mare retailer de bunuri de lux LVMH. Acesta a câștigat vneri 1,9 miliarde de $ după ce acțiunile companiei sale au câștigat 0,7%, ceea ce îl face pe francez să valoreze 117 miliarde de dolari.
Bogat, dar zgârcit. Miliardarul Jeff Bezos, vehement criticat
Arnault a spus într-un interviu acordart Forbes că: ”În comparație cu Microsoft noi suntem mici. Dar aceasta este doar începutul”.
Francezul este mai bogat decât Bill Gales cu 7 miliarde de dolari, cofondatorul Microsoft rămânând pe locul 3 în ierarhia bogaților. Gates ar fi putut fi cel mai bogat dacă nu ar fi donat, și încă donează, în total până acum 35,8 miliarde de dolari.
LVMH a făcut o ofertă de 16,2 miliarde de dolari pentru a emblematica companie de bijuterii Tiffany & Co. în noiembrie. Acționarii Tiffany urmează să voteze acordul pe 4 februarie.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Lichiditate solidă și aprecieri...
Donald Trump ar dori să vadă...
Eveniment de proporții la...
Hidroelectrica a semnat un...
Reformă de amploare la...
„Este prețul libertății” – așa...
Trump atacă dur China pentru că...
Carnajul bursier continuă pentru actorii din acest...
Poziție fermă a SUA împotriva...
Guvernul pregătește compensații...
Leul s-a apreciat ușor joi în...
Fondul suveran al Norvegiei, afectat de declinul pieței...
După ce a jucat încă de la...
În ședința de Guvern de astăzi,...
Guvernul urmează, în ședința de...
Guvernul amână sancțiunile pentru e-Transport până la...
Firme care întrețin spații...
Cătălin Leonte, Director...
ROBOR în ușoară creștere,...
Guvernul continuă Programul de...
Cristian Popa (BNR) spune că:...
După ce a controlat inflația,...
CEC Bank acordă și în 2025...
Trump pierde omul-cheie din...
După aproape 100 de zile de...
Banii vin la timp în luna mai,...
Comisarul european Piotr...
Grupaj de știri.
Bursa de Valori Bucureşti (BVB) a încheiat sesiunea de...