BNR se pregătește pentru stagnare economică. Ce se întâmplă cu rata dobânzii-cheie
Banca Națională a României...
Testarea acestui vaccin, BCG, va viza în total circa 4000 de cadre medicale din spitalele australiene. Oamenii de știință de la Institutul Murdoch, din Melbourne, vor să afle dacă acest leac are capacitatea de a reduce simptomele covid-19,
”Deși, inițial, a fost dezvoltat împotriva tuberculozei și este administrat anual la peste 130 de milioane de bebeluși, BCG crește, totodată, capacitățile imunitare de bază ale organismului, ajutând să răspundă la germeni cu mai multă putere”, au precizat cercetătorii australieni într-un comunicat.
Citește și Altfel de vaccin împotriva Covid-19. Armata americană vrea altceva
”Sperăm să vedem o scădere a frecvenței și gravității simptomelor provocate de covid-19 la personalul medical care va fi vaccinat cu BCG”, a explicat șeful acestei echipe, Nigel Curtis.
Teste similare vor fi efectuate și în alte țări, precum Olanda, Germania și Marea Britanie.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Banca Națională a României...
Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii...
Programul Casa Verde...
O propunere votată în...
Prețurile la energie electrică continuă să varieze...
Peste 200 de locuitori ai...
Un accident provocat de o...
Organizația țărilor...
Administrația Națională de...
Polițiștii de frontieră ai...
Circulația pe Podul Prieteniei,...
Prețurile globale ale...
Val de căldură extremă în estul...
Donald Trump a semnat legea...
Pompierii anunţă că la mall-ul...
România se apropie periculos de...
Bursa închide pe minus vineri,...
Sistemul RO e-Transport a...
Andrei Badalov, în vârstă de 62...
IMM România nu este de acord cu...
Fondul Proprietatea a emis...