PNRR: schimbări în schema de minimis pentru digitalizarea IMM-urilor
Ministerul Investițiilor și...
'Deşi se lucrează efectiv de mai puţin de o lună, iar termenul de finalizare al acestei investiţii este de opt luni, vom învinge scepticismul celor care credeau că în iarna aceasta se va circula aici în condiţii de şantier şi vom reda circulaţia rutieră până la finalul acestei luni, de data aceasta în condiţii care sperăm să elimine riscul de accidente şi să fluidizeze traficul spre şi dinspre oraşul Petrila', a declarat Avram.
Moment istoric pe şantierul Autostrăzii Transilvania
El a analizat stadiul lucrărilor împreună cu constructorii, în zonă urmând să fie realizat un sens giratoriu pe cheltuiala administraţiei judeţene pentru a decongestiona traficul de pe DN 66 şi pentru scăderea riscului de accidente rutiere. Investiţia a fost aprobată de CJ Hunedoara în luna iunie şi are o valoare de aproximativ 700.000 de lei, potrivit Agerpres.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Ministerul Investițiilor și...
Premierul Ilie Bolojan a...
Neptun Deep: gazele din Marea...
Copernicus: Europa a...
Donald Trump a revenit în Marea Britanie pentru o vizită...
Guvernul a aprobat două...
Acordul comercial UE–Mercosur...
Bucureștiul este mult în urmă...
Dacia a lansat noul Duster...
La propunerea Ministerului Muncii, Familiei,...
Valoarea totală a finanţării...
Vestea zilei de la...
Prețurile locuințelor din Capitală, plus 14% față de...
Ministrul Energiei negociază cu...
Camera Consultanților Fiscali a...
Revoluție în energie:...
Autoritățile australiene au...
ANAF a introdus un nou model al...
Schimbări în funcţionarea CPS a...
Tranzacția prin care grupul...