Vânzarea de terenuri te poate face plătitor de TVA: când ești obligat să te înregistrezi
Persoanele fizice care vând...
Potrivit MAE, circulaţia pe acest tronson de autostradă de circa 150 de km este interzisă de marţi (ora 19,00) până miercuri (ora 19,00).
MAE arată că măsura poate afecta traficul greu care se desfăşoară prin punctul de trecere a frontierei bulgaro-elene Kulata-Promachonas, putând fi restricţionată intrarea pe teritoriul Republicii Elene, în acest interval, pentru transportatorii rutieri care au ca destinaţie sudul ţării.
MAE: Atenționare de CĂLĂTORIE! Cod PORTOCALIU de FURTUNĂ în Spania
Cetăţenii români pot solicita asistenţă consulară la numerele de telefon ale Ambasadei României la Atena (+302106774035) şi Consulatului General al României de la Salonic (+302310340088), apelurile fiind redirecţionate către Centrul de Contact şi Suport al Cetăţenilor Români din Străinătate (CCSCRS) şi preluate de către operatorii Call Center, în regim de permanenţă.
De asemenea, cetăţenii români care se confruntă cu o situaţie dificilă, specială, cu un caracter de urgenţă, au la dispoziţie şi telefonul de urgenţă al misiunii diplomatice a României în Republica Elenă: +306978996222 şi Consulatului General al României de la Salonic: +306946049076.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Persoanele fizice care vând...
Investitorii individuali români...
China și-a intensificat...
Statele Unite pregătesc...
Rezerva Federală a Statelor Unite (Fed) a decis miercuri...
Bursa de Valori Bucureşti (BVB)...
Informaţia momentului de la...
Lipsa unei strategii naționale, adăposturi construite...
APIA avertizează: decizia AFM de suspendare a Rabla Auto...
Beijingul a reacționat dur...
* Peste 100 de milioane de...
Direcția Generală Antifraudă...
Comisarii pentru protecţia consumatorilor au aplicat,...
Cele mai importante economii...
Leul s-a depreciat, miercuri, în raport cu principalele...
Plafonarea adaosului comercial...
ANAF subliniază importanţa...
Moscova trage un semnal de...
Proiectele de acte normative...
Dolarul american prinde avânt...
Salarii înghețate în companiile...
Giganții chinezi ai...