O nouă zi de creșteri la Bursa de la București: BET trece de 17.370 de puncte
Lichiditate solidă și aprecieri...
Marius Budăi a explicat ce se va întâmpla cu majorarea de 40% pe care au votat-o acum doi ani.
"Era majorare de 40%. Îmi amintesc că au fost două majorări succesive una de 14%. Acum noi am separat și am preferat pentru cei cu pensia minimă, să dăm mai mult, să dăm 25%. Și mai avem am mai avea un rest de calculat procentual. Nu vreau să îi amețesc dar știți că nu se adună 14 cu 10 și cu patru se raportează la baze diferite. Mai avem undeva în jur de 12%. Sperăm în termenul cel mai scurt. Nu știu când nu mi cereți să vă spun când. Cu durere în suflet vă spun că nu știu.
Elena Cristian a EXPLODAT: Puneți OSUL la TREABĂ! Îi lăsați pe oamenii aceștia cu PENSII de MIZERIE
Eu am încredere și vă spun un lucru și nu-i ridic eu osanale lui Marcel Ciolacu. Eu îl știu așa extrem de încăpățânat. Eu am încredere că va reuși în coaliție să ornească lucrurile cum spunem noi la Moldova.", a declarat ministrul Muncii.
Elena Cristian: Totuși sunteți cel mai important partid din coaliție ar trebui să puteți să o faceți mai ales că avem și Ministerul de Finanțe, calculele sunt acolo nu vă poate minți nimeni că nu sunt bani sau că nu se poate
"Avem determinarea necesară să luptăm pentru majorarea veniturilor românilor pentru că asta ne dorim, nu putem? Plecăm acasă, să vină alții care pot.", a răspuns Marius Budăi.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Lichiditate solidă și aprecieri...
Donald Trump ar dori să vadă...
Eveniment de proporții la...
Hidroelectrica a semnat un...
Reformă de amploare la...
„Este prețul libertății” – așa...
Trump atacă dur China pentru că...
Carnajul bursier continuă pentru actorii din acest...
Poziție fermă a SUA împotriva...
Guvernul pregătește compensații...
Leul s-a apreciat ușor joi în...
Fondul suveran al Norvegiei, afectat de declinul pieței...
După ce a jucat încă de la...
În ședința de Guvern de astăzi,...
Guvernul urmează, în ședința de...
Guvernul amână sancțiunile pentru e-Transport până la...
Firme care întrețin spații...
Cătălin Leonte, Director...
ROBOR în ușoară creștere,...
Guvernul continuă Programul de...
Cristian Popa (BNR) spune că:...
După ce a controlat inflația,...
CEC Bank acordă și în 2025...
Trump pierde omul-cheie din...
După aproape 100 de zile de...
Banii vin la timp în luna mai,...
Comisarul european Piotr...
Grupaj de știri.