ANAF: Ultima lună pentru conformare voluntară - Contribuabilii vizaţi
Campania ANAF privind...
"O acţiune militară ca aceasta (atacurile asupra a două baze din Irak unde staţionează militari americani) nu este suficientă. Important este să se pună capăt prezenţei corupte a Americii în regiune", a spus Khamenei într-un discurs televizat, respingând orice reluare a discuţiilor cu Washingtonul asupra acordului din 2015 privind programul nuclear iranian.
Vladimir Putin, vizită surpriză la Damasc, Siria - Galerie foto
Khamenei a mai declarat că SUA au încercat să submineze mişcarea libaneză Hezbollah aliniată Iranului pentru a ajuta Israelul.
La rândul său, preşedintele Iranului, Hassan Rouhani, a declarat miercuri că, după ce Washingtonul "a tăiat braţul" pe care-l reprezenta generalul Qassem Soleimani în regiune, "piciorul" SUA în regiune va fi tăiat ca răspuns, potrivit agenţiei iraniene Fars.
Preşedintele Rouhani a făcut aceste comentarii după ce Iranul a lansat atacuri cu rachete asupra unor ţinte americane în Irak, într-o acţiune pe care Teheranul a declarat-o o răzbunare pentru atacul cu dronă american în care a fost ucis Soleimani.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Campania ANAF privind...
Bursa de la Bucureşti a închis...
Performanța excepțională a...
Uniunea Europeană amână cu o...
După verdictul Curții Constituționale privind legea din...
Banca Naţională a României (BNR) va avea un nou casier...
Statele Unite şi Marea Britanie...
Economia încetinește vizibil:...
Ministerul Investițiilor și...
Noul Mers al Trenurilor...
Helical Fusion, startup japonez...
Dobânzile la creditele...
Insolvenţele ar urma să crească semnificativ, din cauza...
Magnum debutează pe bursă peste...
L’Oréal își consolidează masiv...
Ciprian Ciucu, candidatul...
ANCPI accelerează cadastrarea...
Reforma fiscală intră în cel...
Administrația Națională „Apele...
ANRE a aprobat noi licențe în energie și gaze și...
Argintul atinge un nou maxim istoric la 59,33 dolari...
IAEA avertizează: învelișul de...