Michelle Obama a vorbit despre INTERVIUL EXPLOZIV al Ducilor de Sussex

Autor: Antonia Popescu
Data publicării:
Michelle Obama s-a confruntat cu DEPRESIE și ANXIETATE
Michelle Obama s-a confruntat cu DEPRESIE și ANXIETATE
Michelle Obama a declarat pentru postul NBC că amintirile lui Meghan, soţia prinţului Harry, despre o remarcă făcută de un membru al familiei regale britanice cu privire la culoarea pielii pe care urma să o aibă primul lor copil, Archie, sunt "sfâşietoare", şi şi-a exprimat speranţa că experienţele prin care a trecut Meghan vor reprezenta o lecţie pentru întreaga lume, relatează marţi Reuters.

În interviul acordat jurnalistei Oprah Winfrey, fosta actriţă americană, în vârstă de 39 de ani, şi soţul ei, în vârstă de 36 de ani, care ocupă locul al şaselea în ordinea de succesiune la tronul Marii Britanii, au vorbit despre o presiune mediatică insuportabilă, rasism şi absenţa sprijinului din partea familiei regale pentru a îşi justifica decizia de a renunţa la statutul lor de membri activi ai casei regale britanice.

Întrebată despre dezvăluirea făcută de Meghan în legătură cu remarca unui membru al familiei regale, despre "cât de închisă ar putea să fie pielea (fiului ei Archie) după ce se va naşte", fosta Primă Doamnă a Statelor Unite, Michelle Obama, a declarat pentru NBC News: "Cred ca a fost sfâşietor să audă asta, a simţit ca şi cum ar fi fost în propria ei familie şi propria sa familie gândea diferit despre ea".

Meghan și Harry se îndreptă spre divorț. Cine afirmă acest lucru

"Aşa cum am mai spus, rasa nu este un concept nou în această lume pentru oamenii de culoare, aşa că nu a fost chiar o surpriză să ascult ce a simţit şi să îi aud sentimentele exprimate", a mai spus Michelle Obama.

"Cred că lucrul la care sper, şi lucrul pe care îl cred, este importanţa familiei. Mă rog pentru iertare şi vindecare pentru ei, astfel încât să poată folosi acest lucru ca un moment din care să avem cu toţii ceva de învăţat", a mai spus ea.

Regina Elisabeta a II-a a reacţionat marţea trecută spunând că este "întristată să afle cât de dificili au fost aceşti ultimi ani pentru Harry şi Meghan".

Totodată, suverana a declarat că ia "foarte în serios" acuzaţiile de rasism lansate de Meghan, o americancă metisă, şi prinţul Harry. Majestatea Sa s-a angajat să le analizeze "în privat", subliniind totodată că "unele amintiri pot fi diferite".

Prinţul William, fratele mai mare al lui Harry, a negat că familia regală britanică ar fi rasistă.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Oameni de afaceri dau mâna / Foto: Freepik
ANAF / Foto: DCBusiness
Ursula von der Leyen și Nicușor Dan / Foto: George Călin / Inquam Photos
Contabil

O nouă lege promite viață mai ușoară pentru unele firme

O propunere legislativă adoptată deja de Senat și aflată...

Gabriel Biriș
Freepik.com

Robert De Niro construiește un paradisul secret în Caraibe

Pe plaja roz a insulei Barbuda, acolo unde nisipul se...

BNR / Foto: DCBusiness
Casa de schimb valutar / Foto: Oana Pavelescu
Ilie Bolojan / Foto: gov.ro
Foto: Dacia.ro

Un fost CEO la Mercedes-Benz va conduce marca Dacia

Grupul Renault a anunţat luni o reorganizare a echipei...

AI. Freepik.com
Rabla 2023. Foto: Pexels.com
Foto: BVB
Sursa: Freepik.com

Finanțarea rapidă: Avantaje și riscuri

În peisajul financiar actual, soluțiile digitale au...

Ilie Bolojan, în Parlamentul României / Foto: George Călin / Inquam Photos
Freepik.com
Dolari. Freepik.com
Xi Jinping
Sofer. Freepik.com

Noile tarife pentru rovinietă de astăzi, 1 septembrie

CNAIR informează că începând de luni, 1 septembrie...

ROBOR

Lovitură pentru românii care au rate

Veşti proaste pentru românii care au credite bancare.

Bani
Persoane de vârsta a 3-a completează documente la notar / Foto: Freepik
Guvern sediu1
Nicușor Dan

pixel