Luna noiembrie începe cu o serie de obligaţii importante pentru contribuabili
ANAF a publicat calendarul...
"În cadrul tranzacției, 60 de angajați Movial din biroul din Iași al companiei s-au alăturat organizației Microsoft Devices pentru a continua investiția companiei în eforturile de dezvoltare a platformelor Android", anunţă Microsoft România.
Reprezentanții Microsoft mai anunţă că va continua să extindă echipele de inginerie software care sprijină eforturile de dezvoltare Windows și Android, iar biroul Movial din Iași va deveni cel de-al patrulea centru de dezvoltare tehnologică din regiune pentru Microsoft.
Microsoft a corectat unele vulnerabilități
"Microsoft a anunțat astăzi finalizarea unei tranzacții cu Movial, o companie de servicii de inginerie și design software specializată în dispozitive mobile și de tip embedded, pentru a extinde ofertele de angajare persoanelor din birourile Movial din România, Taiwan și SUA", se arată în comunicatul transmis de companie.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
ANAF a publicat calendarul...
Gură de oxigen pentru firme.
ANOFM a publicat datele privind...
Uniunea Europeană a alocat peste 37 de miliarde de euro...
Bill Gates, omul care ani la rând a vorbit despre un...
"Viitorul bogăției nu mai stă...
Duminică, pasionații de loto au...
Lukoil România SRL și Petrotel...
Un nou val de scumpiri ne...
Guvernul digitalizează plata amenzilor. Un cont unic...
Agenţia Naţională de...
Ministrul Apărării Naţionale,...
Românii care până acum nu au...
Olanda dă semnalul schimbării...
Leul a încheiat luna octombrie...
Doar una din patru locuințe din...
Ministerul Finanțelor a anunțat...
Cererea de aur crește puternic...
Țigările s-ar putea scumpi în...
Prețul energiei electrice pe piața spot a crescut joi cu...