Se sparge bula imobiliară? BNR avertizează asupra riscurilor ascunse!
Piața imobiliară din România...
Cele două întâlniri de lucru au fost organizate ca urmare a interesului manifestat de către oficialii ecuadorieni în ceea ce privește implicarea mediilor de afaceri din cele două state în proiecte comune, potrivit discuțiilor avute, cu o zi înainte, la Forumul de Afaceri România-Ecuador.
„Din discuțiile purtate cu reprezentanții autorităților centrale ecuadoriene s-au conturat oportunități concrete privind implicarea CCIR, precum și a comunității de afaceri din România, în acordarea de consultanță pentru dezvoltarea a două domenii economice strategice pentru Ecuador, și anume: sistemul energetic și industria transporturilor. În ceea ce privește modernizarea sistemului energetic ecuadorian, am stabilit un program de continuare a dialogului pe acastă temă, precum și etapele tehnice ulterioare.
Avem specialiști foarte buni în acest domeniu, o parte dintre ei făcând parte din delegația României care a organizat Forumul de Afaceri România-Ecuador de ieri, 4 Martie, și sunt convins că vor găsi soluțiile optime pentru ca sincopele din sistemul energetic ecuadorian să nu mai apară. Sunt pași importanți pe care CCIR, împreună cu reprezentanții mediului de afaceri, îi face pentru internaționalizarea business-ului românesc și pentru recucerirea piețelor din America Latină”, a declarat președintele CCIR, Mihai Daraban.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Piața imobiliară din România...
Reguli noi, controale extinse și deduceri limitate:...
Autoritățile au confiscat primul utilaj folosit ilegal...
Primăriile pot lua împrumuturi...
Analiza publicată de DCBusiness...
Guvernul clarifică acordarea...
Acțiunile Oracle au scăzut cu...
O parte dintre modificările aduse Legii RCA prin actul...
Împrumuturile între firme și asociați intră sub reguli...
Sistemul energetic românesc...
Leul a avut o evoluție relativ...
Electrificarea liniei ferate...
Dumitru Chisăliță: „Sancțiunile...
Generația Z cumpără cel mai...
Bruxelles pregătește o...
Emailul Netflix care anunță...
Amenzi de peste 3 milioane de lei și mii de mașini...
Guvernul aprobă finanțarea a...
Avocatul Gabriel Biriş, expert...
Primăria Capitalei a pus în...