ANAF se uită la vânzările second hand. Când plătești taxe și când nu
Vânzarea bunurilor personale...
Într-o postare pe X făcută luni, directorul executiv al Tesla a declarat că nu va lăsa oamenii să intre cu dispozitivele Apple în companiile sale, dacă Apple va demara planurile cu inteligența artificială anunțate luni, conform CNN.
Dacă Apple „integrează OpenAI la nivelul sistemului de operare”, Musk a spus că acest lucru ar constitui „o încălcare inacceptabilă a securității”.
El a adăugat că vizitatorii vor trebui să își verifice dispozitivele Apple la ușă, unde vor fi depozitate într-un loc care blochează semnalele de telefoanelor, internetul și Bluetooth-ul.
„Apple nu are nicio idee despre ce se întâmplă după ce predă datele către OpenAI”, a declarat Musk într-o postare separată.
Comentariile lui Musk au fost făcute la câteva ore după ce Apple a dezvăluit parteneriatul cu OpenAI în cadrul conferinței sale anuale Worldwide Developers Conference, parte a unui efort amplu al companiei de a aduce instrumente de inteligență artificială generativă în produsele Apple.
În cadrul noului sistem „Apple Intelligence”, inteligența artificială va fi folosită pentru a produce un asistent vocal Siri mai inteligent și pentru a oferi utilizatorilor instrumente mai personalizate. Tehnologia OpenAI va sprijini unele dintre aceste noi instrumente - de exemplu, permițând utilizatorilor să adreseze întrebări către ChatGPT prin intermediul dispozitivelor Apple.
Greg Brockman, președintele OpenAI, a declarat la sfârșitul zilei de luni că ChatGPT va fi integrat în sistemele de operare ale Apple pentru iPhone, iPad și computere Mac. "Suntem în parteneriat cu Apple pentru a integra ChatGPT chiar în iOS, iPadOS și macOS. Va fi disponibil mai târziu în acest an, a scris el pe X.
Musk, care a cofondat OpenAI în 2015, conduce acum o firmă rivală numită xAI. El are o relație tensionată cu această companie și cu directorul ei general, Sam Altman, pe care i-a dat în judecată recent pentru că ar fi încălcat acordul de înființare a OpenAI și s-ar fi îndepărtat de la misiunea sa nonprofit.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Vânzarea bunurilor personale...
Negocierile de pace dintre...
Programul Rabla Auto 2025 se...
Fermierii români vor beneficia de un sprijin financiar...
Producătorul german Quantum...
Președintele României a semnat...
Moneda națională a înregistrat...
Creşterea accentuată a...
Criza energetică declanșată în...
Ministerul Finanțelor...
Producția industrială a...
Veşti bune pentru românii care au credite în lei...
Pensia medie lunară a crescut...
În trimestrul III al anului 2025, rata de ocupare a...
Bursa de la New York a închis...
Ministerul Finanțelor...
BCE menține dobânzile pe...
Producătorii auto din Germania...
Cum a redus Grecia deficitul de...
Bursa de la București începe...
Senatul dezbate şi votează,...
Alocațiile pentru copii rămân...
Persoanele asigurate în baza...
Campioană de un deceniu la...