Administraţia Fondului pentru Mediu a publicat liste noi cu dosare aprobate în cadrul Programelor Rabla Clasic și Rabla Plus, în urma ședinței Comitetului de Avizare din data de 09 februarie 2023.
Pentru Programul Rabla Clasic au fost acceptate 809 dosare pentru 1.464 autovehicule și 43 motociclete și 3 contestații pentru 11 autovehicule.
Pentru Programul Rabla Plus au fost acceptate 3 dosare pentru 23 autovehicule pur electrice și 11 contestații pentru 28 autovehicule dintre care 26 pur electrice și 2 electrice hibride.
Listele dosarelor acceptate în cadrul acestor programe sunt publicate pe site-ul www.afm.ro, la secțiunile aferente Programelor Rabla Clasic și Rabla Plus.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Prețurile la energie electrică continuă să varieze...
Peste 200 de locuitori ai...
Un accident provocat de o...
Organizația țărilor...
Administrația Națională de...
Polițiștii de frontieră ai...
Circulația pe Podul Prieteniei,...
Prețurile globale ale...
Val de căldură extremă în estul...
Donald Trump a semnat legea...
Pompierii anunţă că la mall-ul...
România se apropie periculos de...
Bursa închide pe minus vineri,...
Sistemul RO e-Transport a...
Andrei Badalov, în vârstă de 62...
IMM România nu este de acord cu...
Fondul Proprietatea a emis...
Românii pot investi din nou în...
Ministerul Finanțelor anunță...
Măsurile fiscale luate în regim...