Ce aduce „pachetul doi”: taxe, POS, conturi obligatorii – proiectul nu e încă final
„Pachetul doi”, doar în draft:...
Noul avion invizibil al Chinei J20 ar fi o alternativă la celebrele avioane de vâînătoare americane F 22 și F35 care domină aviația globală.
Noul avion care costă 120 de milioane de dolari este dotat cu 4 rachete dar nu are nici un tun cum are F22 SAU f35. Acest lucru înseamnă că nu a fost conceput pentru dueluri ci pentru alt gen de lupte.
J20 este fabricat în China dar se pare că ar avea motoare rusești, considerate a fi mult mai fiabile.
Ca element inovativ, noul avion aduce un mod mai rapid de schimbare a direcției astfel că poate face viraje mult mai ușor.
Și Iranul are un program național pentru dezvoltarea de avioane, lansând recent un avion de luptă de dimensiuni medii.
România dezvoltă în prezent programul Super Șoim de 125 de milioane de euro prin care modernizează avioanele de antrenament IAR pentru a fi compatibile cu F16.
Citește și:Avion militar american deasupra Rusiei! Populația cuprinsă de PANICĂ
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
„Pachetul doi”, doar în draft:...
Guvernul României are pe agenda...
Ministerul Justiției propune...
Nicușor Dan, trei luni la...
Euro trece de 5,06 lei, dolarul...
Între decembrie 2024 și mai 2025, România a traversat...
77% dintre români cred că se...
Fraudele informatice raportate...
Moneda națională a Iranului se...
Vienna Insurance Group, profit...
DN AGRAR, afacerea cu lapte...
Contribuabilii care greșesc în...
Românii aflați în situație de sărăcie energetică pot...
Jean Vişan, noul director general interimar al Romsilva....
Prețurile oxidului de neodim și...
AAAS a aprobat procedura pentru...
Adrian Negrescu: Extinderea...
Românii se implică tot mai mult...
Mediul de business din România...
Casa Națională de Pensii a...