"DRDP Bucureşti a introdus o restricţie totală de circulaţie pe sectorul în cauză şi a semnalizat corespunzător zona" se arată în comunicatul CNAIR remis AGERPRES.
Pentru evitarea zonei afectate, CNAIR recomandă ruta următoare: pe sensul de mers Piteşti - Câmpu Lung al DN 73, de la km 1+128 (localitatea Mărăcineni), până la km 57+500 (intersecţie DN 73 cu DN 72A). În intersecţie se virează la dreapta pe DN 72A , la km 64+110 şi se circulă până la km 60+620 (localitatea Stoeneşti), la intersecţia cu DN 73D, pe care se intră la km 49+125 de unde se poate circula până la km 41+500 pe ambele sensuri.
CNAIR precizează că regionala Bucureşti va lua urgent toate măsurile necesare pentru începerea lucrărilor de consolidare a corpului drumului şi pentru redeschiderea circulaţiei în condiţii de siguranţă, în cel mai scurt timp posibil.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
În ianuarie 2025, 22 din cele...
Turbulenţele provocate de...
Ce se întâmplă când schimbi...
Peste 10.000 de extrase de...
Agenția Norvegiană de Mediu
Comercianții care refuză...
BNR a publicat vineri, 11 aprilie 2025, cursul valutar...
PFA-urile, Întreprinderile...
În ultimele zile, președintele...
Mesagerul lui Trump la Kremlin: Steve Witkoff negociază...
Estonia interceptează un...
În topul salariilor minime în...
Numărul locuințelor vândute în...
Începând cu luna septembrie...
Investitorii scapă de titlurile...
UE își pregătește "bazooka"...
Grupaj de ştiri.
Atenționare privind tentative...
Dolarul american, în picaj după...