Bursa de la Bucureşti urcă semnificativ, în ton cu marile pieţe europene
Investitorii reacţionează...
Combinatul are în prezent 177 de angajaţi după vânzarea unor procente importante din activele combinatului către Chimcomplex Borzeşti şi Dynamic Selling Group, a anunțat Oltchim printr-un comunicat remis BVB.
Astfel, un număr de 1.356 angajaţi au semnat contracte de muncă cu Chimcomplex și Dynamic Selling în timp ce un număr de 436 de angajaţi au fost incluşi în procesul de concediere colectivă.
Combinatul Oltchim a cedat activele importante către Chimcomplex Borzeşti Oneşti, compania afaceristului Ştefan Vuza.
Compania lui Vuza a achitat circa 127 milioane de euro într-o tranzacție prin care preia partea cea mai profitabilă din combinat. În prezent, activitatea de bază a combinatului chimic este asigurată de compania Chimcomplex.
Citește și: Un gigant auto vrea să revoluționeze piața. Va produce și în România?
”Noua structură organizatorică include Divizia Vâlcea compusă din 6 compartimente şi un sector al unităţilor în conservare şi Divizia Bradu-Piteşti cu 4 compartimente şi un sector cu unităţile în conservare”, a anunţat comunicatul Oltchim.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Investitorii reacţionează...
Project 2025 este planul...
China a anunțat că va...
Prada a plătit 1,25 miliarde...
Banca Națională a României a...
În luna martie, Sistemul RO...
Alphabet dezvăluie cipul Ironwood, dedicat exclusiv...
Gigantul american din domeniul tehnologiei Apple a...
Project 2025 este strategia...
În ultimele cinci sesiuni,...
Târgul Green Energy Expo &...
O măsură pentru consolidarea...
Începând cu anul trecut,...
Tensiunile interne din jurul...
Vorbim despre o ieftinire care...
Declarațiile unui oficial BCE...
Administrația Fondului pentru...
Sunt date INS, dar provizorii.
Digitalizarea administrației,...
Sprijinul financiar este dublat...
Dolarul american și-a recăpătat din avânt, după ce...
O încercare ce se dovește însă destul de dificilă.
Un risc crescut, dar fără măsuri iminente.
Indicele BET s-a depreciat cu...