Prințul Harry a decis: Numai după moartea reginei Elisabeta a II-a

Autor: Delia Gheață
Data publicării:
Așa consideră Harry că e mai bine
Așa consideră Harry că e mai bine
Un nou motiv ca prințul Harry și soția lui, Meghan Markle, să rămână în centrul atenției mass-media din Statele Unite și din Marea Britanie. O atenție care a fost, printre altele, una dintre cauzele care au determina cuplul să se despartă de familia regală și să renunțe se mute departe de Regatul Unit, spre deliciul presei mondene.

Astfel, cotidianul britanic Daily Mail a anunțat că al doilea volum al memoriilor la care lucrează prințul Harry va fi publicat numai după moartea reginei Elisabeta a II-a. O veste care, firește, a ridicat o serie de întrebări și va fi speculată din plin. Ce va cuprinde acea a doua parte a memoriilor? Ceva compromițător? 

Cum se întâmplă de obicei, vor curge și răspunsuri, care de care mai bizare și, mare din ele inventate, venite din surse ”apropiate” fie de prinț, fie de Meghan, fie de altcineva. De fapt, chiar și informația cu publicarea celei de a doua părți este tot pe surse, de la editura americană Penguin Random House.

Potrivit acesteia, Harry și Meghan au semnat un contract pentru patru cărți: două volume de dezvăluiri puse pe hârtie de fiul cel mic al prințesei Diana și un ghid pentru un stil de viață sănătos, scrie de fost actriță de la Hollywood, Meghan Markle. De precizat că soții au promis să semneze un contract cu editura care să le ofere cea mai mare sumă, licitația pornind de la 25 de milioane de dolari, estimându-se că s-ar putea ajunge la 35-40 de milioane de dolari.

Citește și LOVITURA de GRAȚIE a Prințului Charles pentru fratele său, Edward

Prima parte a memoriilor prințului Harry ar urma să fie lansată până la sfârșitul anului 2022. Editorul a menționat că Harry va descrie, în această carte, „experiențele, aventurile, pierderile și lecțiile sale de viață care l-au modelat ca persoană”.

Prințul lucrează la carte cu câștigătorul Premiului Pulitzer, John Moringer, co-autor al faimoasei autobiografii a lui Andre Agassi „Sincer”, în care sportivul a recunoscut că a detestat întotdeauna tenisul, care i-a adus faimă. 

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Bani
Friedrich Merz / FOTO: Wikipedia

Germania: Conservatorii în frunte. AfD, scor istoric

Conform sondajelor la ieșirea de la urne, CDU/CSU au...

Muncitori montează panouri solare pe acoperișul unei case / Freepik
Sebastian Burduja / FOTO: Gov.ro
Germania / FOTO: Unsplash
Trebuie să pună mâna pe carte / FOTO: Freepik
Meta
Consultând evoluția bursei / FOTO: Freepik
Foto: Pexels.com

BCE ar putea reduce dobânda la 2% până în vară

Oficial BCE: „Am putea ajunge la acest nivel în câteva...

Santorini / FOTO: Freepik

La Santorini pământul s-a mai calmat. Ce spun specialiștii

Autoritățile din Grecia monitorizează situația seismică

Dispreț total
comertul online - FOTO: Freepik@narawit_sukkasemsakorn
Volodimir Zelenski Ursula von der Leyen / Foto: president.gov.ua

Cum vor europenii să-l ajute pe Zelenski în fața lui Trump

Ursula von der Leyen merge luni la Kiev, iar Emmanuel...

Volodimir Zelenski / Foto: Președinția Ucrainei
BMW electric
munca la gri - FOTO: Freepik@creativeart
Javier Milei
starlink - FOTO: Freepik@alicephoto

Țara care plătește abonamentul Starlink pentru Ucraina

Care este țara europeană care plătește abonamentul...

Contor electric
Bună dimineața! O zi liniștită! / FOTO: Unsplash

Știrile dimineții. Cinci informații pentru începutul zilei

Despre ultimele decizii ale președintelui Trump, despre...

Este o veste bună pentru cele doua banci
Ședință de Guvern / Foto: gov.ro
Warren Buffett supranumit și Oracolul din Omaha
Tanczos Barna / FOTO: gov.ro
Alegeri în Germania / FOTO: Freepik
Bani / Foto: Freepik
Taxe
reciclarea textilelor - FOTO: Freepik
Criptomonede / FOTO: Unsplash
Avion de luptă Rafale / FOTO: https://www.facebook.com/thalesgroup

pixel