Joi, perechea și-a lansat organizația non-profit, Archewell. În timpul prezentării organizației Harry s-a descris ca fiind „fiul mamei” sale, fără să menționeze nimic despre propriul său tată. Deși organizația a fost inițiată sub premisa încercării de a ”construi o lume mai bună”, iar eșecul de a-l menționa măcar pe prințul Charles a provocat o reacție negativă.
Regina urmează să dea prințului Harry și lui Meghan Markle un ultimatum pe fondul controversei în curs de desfășurare cu privire la titlurile lor regale.
Monarhul, în vârstă de 94 de ani, i-ar putea determina pe ducele și ducesa de Sussex să decidă între titlurile lor regale și „mega-milioane de tranzacții”.
Harry și Meghan au semnat deja un acord lucrativ cu Spotify pentru a găzdui și produce podcast-uri, contract estimat la o valoare de aproximativ 30 de milioane de lire sterline.
Probleme pentru prințul Harry. Regina a ajuns la capătul răbdării
Parteneriatul vine la câteva luni după ce cuplul a semnat, de asemenea, un acord cu Netflix, pentru a produce o serie de programe, despre care se zvonește că ar fi în valoare de peste 100 de milioane de lire sterline.
Regina urmează să revizuiască înțelegerea cu prințul Harry, în vârstă de 36 de ani, la sfârșitul acestui an, când vor discuta despre viitorul său în familia regală, precum și despre titlurile sale.
Expertul regal Russel Myers, citat de Express consideră că este greu de prevăzut ce decizie finală va lua regina în legătură cu titlurile celor doi.
„Cred că ceea ce regina și membrii seniori ai familiei regale vor avea dificultăți în legătură cu modul în care cei doi se comercializează ”.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Statele Unite și China au...
Germania, prima economie a Europei, rămâne un pilon de...
Românii care vor să câştige...
Preţurile de consum în scădere pentru a treia lună...
O tranzacție colosală, care...
Indicii principali au închis...
În era ascensiunii inteligenței...
Unitatea 2 CNE Cernavodă va...
Procesul antitrust împotriva...
Ministrul Finanțelor lansează o serie de avertismente.
Un pas major în automatizarea...
Ferrari nu cunoaște criza: profituri record într-un...
Aprecierea afișată de euro, de...
Bitcoin a crescut semnificativ vineri, depășind în goană...
BNR a comunicat cursul valutar...
Ministrul interimar al...
O deschidere condiționată pentru finanțare comună.
Gazele rusești, din nou pe masa...
Critici directe din partea...
Indicele bancar ROBOR a crescut...
O clauză frecvent întâlnită în unele contracte...
Compania va suporta toate costurile de restructurare.