Romexpo se va transforma într-un complex care va cuprinde locuințe, mall, hoteluri, spații expoziționale, piață, muzeu, birouri, grădini etc, scrie Profit.
Proiectul se va face în colaborare cu omul de afaceri Iulian Dascălu, cel care a ridicat Iulius Mall din Timișoara sau Palas din Iași.
Acest proiect se anunță a fi cel mai mare din București, de până la această oră.
Ajutor pentru ratele la casă. Document, în dezbatere
Complexul va fi ca un oraș în oraș, se va întinde pe toată suprafața pe care Romexpo o are la această oră. Suprafața construită va fi de 230.000 de metri pătrați.
Biroul de arhitectură care se va ocupa de acest proiect este cel al lui Bogdan Bogoescu. Arhitectul este membru al Uniunii Arhitecţilor din România, membru în Comisia Tehnică de Urbanism şi Amenajarea Teritoriului, Primăria sector 2, vicepreşedinte al Consiliului de Conducere al Ordinului Arhitecţilor, Filiala Bucureşti, conform informațiilor furnizate de Anuala de Arhitectură.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Gabriel Biriș, avocat...
Leul pierde teren în fața euro...
Suspendarea, reverificarea și...
Ministerul Agriculturii și...
Mai mulți contribuabili au...
România înregistrează cea mai...
Marshall şi Romaero au anunţat vineri o colaborare ce...
Lucrările de construcții au...
Bursa de Valori Bucureşti (BVB)...
Agenţia Naţională de...
Analistul fiscal Gabriel Biriș...
România a avut două săptămâni...
Banca Națională a României a...
Primăria Sectorului 1 anunţă pe...
Guvernul schimbă regulile...
Industria românească...
Capitala face front comun...
Avertizări meteo și hidrologice...
Apa Nova Bucureşti declină...