Noi discuții comerciale între SUA și China, programate la Londra
Noi discuții comerciale între...
Marina ucraineană a recepționat prima dronă de atac Bayraktar TB2, urmând ca în zilele următoare să fie finalizată procedura de recepție.
Potrivit comunicatului serviciului de presă al Ministerului Apărării, citat de publicația Strana, drona va fi utilizată pentru a monitoriza zona de coastă și apele Mării Negre și Azov.
Aeronava fără pilor poate fi folosită și împotriva țintelor terestre.
Citește și: Cât costă elicopterul militar Black Hawk, aterizat în sensul giratoriu de la Aviatorilor
În noiembrie 2020, comandantul-șef al forțelor armate din Ucraina, Ruslan Homchak, a declarat că Ministerul Apărării va primi un lot de cinci UAV-uri Bayraktar TB2 în 2021.
În decembrie 2020, ministrul apărării din Ucraina, Andriy Taran, a semnat acorduri cu companiile turcești privind transferul de tehnologie și producția de nave maritime de atac, precum și pentru producția aeronavelor fără pilot.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Noi discuții comerciale între...
Țara care vrea să stopeze...
ANAF anunță sancțiuni dure...
Amazon face curățenie în divizia de cărți: concedieri la...
Președintele Ungariei, vizită de solidaritate la Praid.
Starlink intră pe piața maritimă și aviatică.
Europa se pregătește pentru o...
Primăriile din România își fac...
Gemfields intră în atenția...
Peste 6500 de firme și-au...
Creșterea masivă a...
O nouă alertă de siguranță...
Creștere ușoară a ratei...
UE schimbă regulile pentru...
Tren plin cu benzină, deraiat în Teleorman
Bursa de Valori Bucureşti (BVB)...
Ministerul Finanțelor a lansat...
Băncile au revizuit în scădere...