Metale rare: Kiev și Washington au bătut palma. Europenii, convocați de urgență
Kievul a acceptat termenii...
"O zi bună să mai demontez un fake news. Astăzi distrug cu date fake news-ul apărut în aceste zile despre inflaţie. Astăzi, România este pe locul şase în UE cu o rată a inflaţiei de 2,7%. Am arătat că avem cele mai bune măsuri pentru a avea creştere economică, cea mai rapidă revenire economică şi am scos România din topul ruşinii. Asta înseamnă guvernare pe principii liberale", a scris Cîţu, pe Facebook.
Potrivit prim-ministrului, Guvernul pregăteşte măsurile pentru perioada post-pandemie şi pentru a asigura "cea mai bună perioadă din istorie" din punct de vedere economic pentru toţi românii.
Citește și Care este prețul corect pentru energia electrică
"Mai clar, România a condus topul ruşinii în UE trei ani la rând când a fost guvernată de socialişti. Rata inflaţiei în guvernarea PSD a ajuns la 5,4%. Nici până azi psd-iştii nu şi-au cerut scuze în faţa românilor pentru o astfel de 'performanţă'. Cine ştie, poate astăzi este ziua în care îşi vor cere scuze", a adăugat Florin Cîţu.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Kievul a acceptat termenii...
Dolarul a înregistrat o nouă scădere, adâncind...
Interdicția surpriză a...
Scandal în administrația Trump...
La scurt timp după victoria sa...
Grupaj de ştiri.
Industria europeană, afectată...
Donald Trump cere despăgubiri de la Ucraina și un acord...
Departamentul pentru Situaţii de Urgenţă anunţă că...
Acţiunile producătorului auto...
Avertizare de călătorie...
Tehnologia captării și stocării...
Scăderi pe piețele...
Clienții pot achita facturile...
Guvernul britanic a anunţat...
Cifrele momentului anunțate de...
Cum au evoluat prețurile la...
Depozitul Global de Semințe...
Marți, dolarul a rămas stabil, în timp ce investitorii...
Adobe a anunţat, marţi, că va...
Google pierde un nou proces de...
Președinte american Donald...
Parlamentarii AUR, S.O.S....