Dacă inițial acest lucru se va implementa în Italia, Irlanda și Australia, pe viitor această decizie va fi valabilă și în România.
Instagram a hotărât acest lucru pentru a evita postările artificiale, al căror cop este doar atragerea de like-uri.
În plus, se dorește eliminarea competiției între utilizatori.
„Vrem ca Instagramul să fie un loc în care oamenii se simt confortabil să se exprime așa cum simt", a spus Mia Garlick, director al Facebook pentru Australia și Noua Zeelandă".
„Sperăm că acest test va îndepărta presiunea generată de numărul de like-uri pe care o postare îl va primi, iar în acest fel utilizatorii se vor focusa pe postatul de lucruri care le plac".
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Veşti bune pentru o categorie...
Apple lansează iPhone 17 și...
ANAF avertizează cu privire la mesaje false transmise în...
Este a doua alocare ca ordin de...
Ford recheamă aproape 2...
Procurorii Direcției Naționale...
Ungaria și România au ajuns...
Cupa Mondială 2026, sub...
O procedură birocratică a fost...
A fost înregistrată la Senat o...
Un consumator din Roma s-a...
Carburanții urcă ușor în...
Parlamentul European pregătește...
Electrica și Romgaz au semnat...
Economia României va traversa o...
ASML Holding NV, compania...
Bursa de Valori București (BVB)...
Mari companii auto și furnizori...
Românii s-ar putea trezi,...
A fost publicat în Monitorul...
Încrederea în economia zonei euro s-a deteriorat...