"Au fost luate măsurile stabilite de protocolul aplicabil în această situaţie, generalul-locotenent Petrescu intrând în izolare într-un spaţiu special destinat la sediul MApN, de unde îşi exercită în continuare atribuţiile funcţionale", precizează Ministerul Apărării, într-un comunicat transmis AGERPRES.
Încă un ministru din cabinetul Orban, diagnosticat cu Covid-19
Potrivit sursei citate, ministrul Apărării, Nicolae Ciucă, a fost testat negativ tot joi, însă, din motive de precauţie, a intrat de asemenea în izolare la sediul MApN, urmând a fi retestat în 72 de ore.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
După exemplul României, Grecia...
Leul s-a apreciat joi faţă de...
Inteligența artificială nu...
Alexandru Nazare, ministrul...
Guvernul a aprobat cadrul legal care permite...
Doar 4% dintre români văd munca...
Proiectele de acte normative...
Gradul de umplere a depozitelor...
CEC Bank a fost admisă de...
Veste bună din Parlament pentru...
Înmatriculările de autoturisme...
Angajații combinatului...
Compania generează 1,27...
Curs valutar BNR, 8 octombrie.
"Energia românească trebuie să...
Președintele ANRE spune că...