În plină degringoladă, Germania, prima economie a UE, își decide viitorul
Favoriți în sondaje,...
Discuțiile stagnează în acest moment în jurul unor detalii cu toate că cele mai spinoase probleme au fost rezolvate rapid încă din primele zile de negocieri.
Din informațiile obținute de Evening Standard, ar mai trebui să își dea acordul și reprezentanții locali pentru perfectarea afacerii iar cei din feredație își doresc un vot unanim.
Cine este Shahid Khan
Shahid Khan s-a născut în 1950 în Lahore, Pakistan. La 16 ani se duce în SUA și se înscrie la Universitatea Illinois, Urbana-Champaign. Situația financiară precară îl obligă să lucreze în timpul studiilor, prima sa slujbă fiind cea de spălător de vase într-un local. Apoi intră la compania Flex-N-Gate care produce echipamente și sisteme auto pentru companii din industria auto și, după încheierea studiilor, preia un post de inginer. În 1978 începe o afacere pe cont propriu cu o firmă ce confecționa amortizoare auto. Doi ani mai târziu, cumpără firma Flex-N-Gate, companie ce cunoaște o dezvoltare deosebită, în 2011 ajungând să aibă 12.450 de anagajați și 48 de ateliere pe teritoriul SUA.
În prezent, locuiește în SUA și este acționarul echipei de NFL Jacksonville Jaguars și Fulham FC din Londra, este director executiv al Flex-N-Gate Corporation (din Illinois) și proprietarul complexului rezidențial Four Seasons Private Residences din Toronto.
În 2013, averea sa era estimată la 3,8 miliarde de dolari.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Favoriți în sondaje,...
Oficial BCE: „Am putea ajunge la acest nivel în câteva...
Angajații federali obligați să...
Ursula von der Leyen merge luni la Kiev, iar Emmanuel...
SUA apără acordul propus de...
O decizie dificilă pentru...
Președintele argentinian Javier...
Care este țara europeană care plătește abonamentul...
Guvernul s-a decis în privința...
Despre ultimele decizii ale președintelui Trump, despre...
Rating susţinut de apartenenţa...
Cum poți obține 500 de lei de...
Un avertisment adresat în...
Ministrul Finanțelor se află la...
Declinul social-democraților...
Portofoliul Berkshire Hathaway,...
SUA reacționează la taxele...
Reciclarea textilelor,...
Pe de altă parte, Bitpanda, a...
Rețea extinsă de conducte...
Termenele de livrare care ar putea determina...
Cel mai bogat om din lume, devenit mâna dreaptă a...
Aplicația de inteligență...
Afacerile stârnesc interes până...
Data de 28 februarie 2025 este...
Donald Trump a câștigat...
Ce se întâmplă cu sezonul turistic din Santorini....