Bogdan Ivan explică de ce românii au plătit facturi mai mari iarna 2025–2026
Facturile mai mari la energie...
Rusia a revenit printre liderii mondiali, creând primul tanc din lume care costă trei milioane de lire sterline și care dispune de propriu vas de WC cu evacuare.
În aceste condiții, soldații pot îndeplini misiuni de luptă fără să opririle impuse de necesitățile fiziologice ale echipajului.
Tancul T-14 este echipat cu armament modern și puternic, inclusiv un tun de 125 mm, două mitraliere și un computer cu soft care urmărește țintele. Mașina poate dezvolta o viteză de 80 de kilometri pe oră.
Citește și Arme din timpul Războiului rece. Ceva mai trăsnit, greu de imaginat
Într-un interviu pentru Mirror Online, Ilia Baranov, unul dintre specialiștii companiei care produce acest tanc, a precizat că Armata permite echipajului să îndeplinească misiuni de luptă de lungă durată, fără a părăsi vehiculul. ”Cu acest scop a fost dezvoltat acest vas de toaletă special”, a subliniat el.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Facturile mai mari la energie...
România se află într-o situație...
Banca Națională a României...
Documentul a fost publicat,...
Sectorul turistic din România...
Informaţiile zilei de la Banca Naţională a României.
Administrația președintelui Donald Trump reduce...
MADR propune reguli mai clare...
Refinanțarea cu dobândă fixă pe 2–3 ani aduce cele mai...
Locuri de muncă vacante la nivel național și în rețeaua...
Termenul pentru depunerea...
Proiectul Neptun Deep...
Curtea Constituţională discută,...
Sindicaliştii din Educaţie protestează miercuri în faţa Guvernului.
Agenția Națională de Administrare Fiscală pregătește o...
UDMR a anunțat marți că inițiază, la nivel...
Ministerul Finanțelor...
Nestle România a decis...
INS: Înmatriculările auto...
Legea care majorează capitalul...
OMV Petrom a încheiat anul 2025 cu un profit net de...
Miliardarul Elon Musk,...
Amazon întâmpină mari dificultăți cu deschiderea...