Termoenergetica face angajări. Ce joburi sunt vacante

Autor: DCBusiness Team
Data publicării:
Termoenergetica
Termoenergetica
Termoenergetica anunță că face angajări.

Într-un comunicat al companiei Municipală Termoenergetica Bucureşti (CMTEB) SA se anunţă, marţi, organizarea concursurilor pentru ocuparea mai multor posturi vacante de instalator (25), sudor (10), muncitor necalificat (25), electrician (10), zidar (2).

Reprezentanții companiei spune că: "Avem nevoie de oameni care ştiu sau care vor să înveţe meserie. În ultimul an am organizat şi am reluat numeroase concursuri, pentru a acoperi deficitul accentuat de personal cu care se confruntă, de mai mult timp, compania. Ştim că piaţa muncii din România trece prin cea mai complexă perioadă din ultimii douăzeci de ani, iar deficitul de forţă de muncă se accentuează, însă pentru rezolvarea problemelor acestui sistem este nevoie de personal specializat. Compania Municipală Termoenergetica Bucureşti susţine formarea profesională a muncitorilor necalificaţi, asigurând pregătirea, calificarea şi mentoratul celor care îşi doresc un loc de muncă", susţine Directorul General CMTEB, Claudiu Creţu.

Înscrierea la concurs, se face până la data de 15 iulie 2022. Condiţiile de înscriere şi participare la concurs se găsesc pe site-ul CMTEB S.A., accesând următorul link: https://www.cmteb.ro/anunturi-angajare.php, precum şi la sediul companiei din strada Cavafii Vechi, nr. 15, sector 3, Bucureşti. Persoanele interesate pot obţine informaţii suplimentare la numerele de telefon: 0372.148.029/0732.990.461 - Serviciul Resurse Umane.

Citește și: Mesajul lui Nicuşor Dan pentru bucureştenii care se spală "la ibric"

Primarul Bucureștiului, Nicuşor Dan, a vizitat, astăzi, şantierul din Şoseaua Olteniţei, unde se fac lucrări de modernizare a sistemului de termoficare. Primarul Capitalei a avut un mesaj pentru bucureştenii afectaţi de avariile din sistem.

Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a afirmat, la începtului acestui an, că până la sfârşitul mandatului său, avariile din reţeaua de termoficare nu vor mai constitui o problemă sistemică.

Sute de blocuri din București vor rămâne fără apă caldă până pe 3 iulie

Compania Municipală Termoenergetica Bucureşti (CMTEB) S.A. a anunţat că, începând din data de 14 iunie, până în data de 03 iulie 2022, ora 24.00, reprezentanţii companiei Acvatot SRL vor executa lucrări de primă urgenţă pentru înlocuirea conductelor de tur şi de retur cu diametrul de 1100 mm din Magistrala Berceni.

Potrivit companiei, lucrările, esenţiale pentru funcţionarea sistemului de termoficare în sezonul viitor de încălzire, sunt efectuate la intersecţia străzilor Turnu Măgurele şi Democraţiei şi impun oprirea furnizării apei calde pentru un număr de aproximativ 590 de blocuri şi Institutul Naţional de Neurologie şi Boli Neurovasculare, până în data de 03 iulie 2022, ora 24.00.

Citește și: Iohannis, despre aderarea româniei la Schengen: Acest dosar reprezintă o frustrare pentru noi

”Lucrarea presupune înlocuirea a aproximativ 50 de metri de conductă (tur şi retur) cu diametrul de 1100 mm. Cu această ocazie va fi efectuată şi înlocuirea punctului fix, prin montarea unor elemente de construcţie metalică pentru a menţine siguranţa în exploatare din punct de vedere a dilatărilor reţelei de termoficare”, a transmis Termoenergetica.  Citește mai mutl AICI

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Georgios Stassis, CEO al Public Power Corporation
Lingouri de aur
Pacient cu handicap în cabinetul unui medic / Foto: Freepik
Stație de transformare / Foto: Freepik

Creștere de 6% a prețului energiei electrice în România

Prețul energiei electrice crește din nou iar România se...

Programul Rabla
Shein / Foto: Flick / Dick Thomas Johnson
Novo Nordisk / FOTO: Pagina oficială a companiei daneze
Friedrich Merz
Casa de schimb valutar: Foto: Oana Pavelescu

Curs valutar BNR: Zi favorabilă pentru leu

Leul urcă ușor în fața euro și dolarului, dar aurul...

Urs pe șoseaua Transalpina
Banca Națională a României
Cumpărături online / sursa foto: Freepik.com

Black Friday 2025. Se anunţă vânzări online record

Asociaţia Română a Magazinelor Online (ARMO) estimează...

Om de afaceri la calculator / Foto: Freepik
Supermarket. Freepik.com
Lucratori într-o hală industrială / Foto: Freepik
foto: Freepik.com

Cât plătesc românii ca să-şi pregătească maşina pentru iarnă

Iarna vine cu o factură mare pentru şoferi.

Ședința de Guvern / Foto: gov.ro
Lingou aur
Loto
Banca Naționala a României

Fals grosolan cu sigla BNR! Instituția avertizează populația

BNR avertizează că un document fals care poartă sigla...

Donald Trump / Foto: Casa Albă
Reguli noi de la ANAF / Foto: DCBusiness
Piața / Foto: Freepik
Inspector antifraudă, ANAF

Patru firme de familie, rețea de fraudă uriașă cu TVA

Patru firme înrudite au creat un circuit economic fals...

Dizabilitate. Foto: Freepik.com

pixel