Camioanele care vor să iasă din țară pe la Vama Nădlac II trebuie să aștepte o oră, potrivit Poliției de Frontieră. Situația este similară și la Vama Siret, unde camioanele trebuie să aștepte o oră și jumătate, iar autotrurismele circa o oră. La Vama Nădlac II se înregistrează trafic intens din cauza numărului ridicat de mijloace de transport marfă care se prezinta la control pe sensul de ieșire. În cazul autoturismelor, timpul de așteptare este de 50 de minute, potrivit Poliției de Frontieră.
Citeşte şi: Kuleba a discutat cu Ciucă despre ce arme are nevoie Ucraina
La Vama Siret șoferii de camioane și TIR-uri trebuie să aștepte o oră și jumătate pentru a ieși din țară, iar cei de autoturisme o oră. Aglomerație pe sensul de ieșire din țară se înregistrează și la Vama Urziceni din județul Satu Mare. Astfel, timpul de așteptare pentru camioane este de jumătate de oră, iar pentru autoturisme de o oră și jumătate, transmite Mediafax.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
ANAF a introdus un nou model al...
Tranzacția prin care grupul...
Organizația europeană Fusion...
România are toate ingredientele...
Ministerul Mediului a prelungit...
Eurostat: România rămâne ţara...
Pentru a deveni brand, un...
Grupul bancar UniCredit nu va mai încerca să încheie...
După declanșarea invaziei rusești în Ucraina, statele...
Investitorul Alin Bucur revine...
Combaterea evaziunii fiscale...
Rusia anunţă că va avea propria reţea de internet prin...
BMW începe luna viitoare să...
Trump și Xi pregătesc...
Robert Redford, actorul și regizorul american care a...
Premierul Ilie Bolojan a exclus o nouă creștere a TVA și...
Șeful ANAF a venit cu precizări după ce în spațiul...
Guvernul introduce un sistem...
Păpușile Labubu au devenit un...