Edilul-şef a fost întrebat despre termenul de finalizare a parcării supraterane Pantelimon-Granitul şi care vor fi tarifele aplicate.
"Vreau să salut compania de construcţii care a lucrat la acea parcare, care, practic, a lucrat neplătită timp de un an şi jumătate. Deci, chiar dacă Primăria Capitalei a avut conturile blocate pentru investiţii în toată această perioadă, ei au continuat să lucreze. În momentul acesta, nu vedeţi oameni pe şantier pentru că este doar o problemă de conectare la un generator mai mare de energie şi atunci este o chestiune punctuală, toate celelalte lucrări sunt terminate acolo. Se termină la toamnă. În ceea ce priveşte tarifele, o să avem, foarte probabil, o modificare a întregii politicii tarifare pe ceea ce înseamnă parcare în Bucureşti", a afirmat Nicuşor Dan.
Citește și: Salarii ASTRONOMICIE pentru MEDICII români care lucrează în STRĂINĂTATE
Primarul general al Capitalei a efectuat vineri o vizită de lucru la şantierul Pasajului Doamna Ghica.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Apple schimbă regulile în App...
Inspecţia Muncii vine cu...
Prețurile petrolului au...
Specialiştii avertizează asupra...
Congres tensionat la Berlin:...
Masayoshi Son, CEO-ul SoftBank,...
Guvernul ia măsuri de urgență...
Cine poate lua voucherele de 50...
Prețul cuprului cu livrare în...
BVB încheie săptămâna în creștere pe majoritatea...
ASF a aprobat, la cerere, retragerea autorizației de...
Premierul Ilie Bolojan a...
Moneda naţională s-a depreciat,...
Guvernul României pregătește un...
Datele provizorii publicate de...
Sindicatul Național APIA...
Biroul Național Confederal al...
Vremea provoacă meteorologii și...
La începutul primei ședințe a...
Guvernul intenționează...
Nike taie costurile, mută...
Uniunea Europeană va păstra...
Contribuabilii înregistrați în scopuri de TVA trebuie...
Salariul minim în Germania ar...