Avertizare meteo de vreme rea. COD GALBEN în intervalul 09 decembrie, ora 12:00 – 10 decembrie, ora 06:00.
Fenomene vizate și zone afectate: intensificări ale vântului în sudul Banatului și în Carpații Meridionali
În intervalul menționat, în sudul Banatului și în Carpații Meridionali vântul va avea intensificări cu viteze în general de 60…80 km/h, iar pe creste de peste 90…100 km/h, spulberând zăpada.
Cutremur cu magnitudine 5.5 la o adâncime de doar 40 de kilometri. Află UNDE
În intervalul menționat, în sudul Banatului și în Carpații Meridionali vântul va avea intensificări cu viteze în general de 60…80 km/h, iar pe creste de peste 90…100 km/h, spulberând zăpada.
Notă: unele intensificări ale vântului se vor semnala și în restul Banatului, dar pentru intervale mai scurte de timp.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Atenţionare ANAF pentru...
Dobânzile interbancare rămân...
Comunitatea Antreprenorilor Tineri din Agricultură...
Închiderea temporară a...
Panică la rafinăria Kirishi.
Loteria Română suplimentează...
Donald Trump a declarat sâmbătă...
Comisia de Agricultură a Parlamentului European a...
România a transmis, vineri...
Acordarea de vouchere sociale...
România riscă să intre din nou în vizorul Comisiei...
Administraţia Naţională Apele...
Controale ANAF, în...
Grupul austriac OMV, acţionarul...
Curs valutar BNR, 12 septembrie 2025.
Ilie Bolojan a avut astăzi o...
BVB deschide în creștere: BET...
Informare Hidroelectrica...
INS: 83,8 miliarde lei...
Fed, în prim-plan: investitorii pariază pe reducerea...