Ilfov și Cluj conduc, Vaslui stă pe loc! Prezența la vot trece de 42% la ora 15:00
Până la ora 15:00 au votat,...
"Beneficiarii biletelor de tratament balnear pot reveni, începând de astăzi, pentru a începe procedurile de recuperare aşa cum au fost prescrise de medicul lor de specialitate. Eu verific ca totul să fie pus la punct, ştiu că şi-au dorit să revină pentru că au diverse afecţiuni şi au nevoie de tratament dar îi rog să aibă şi grijă. Ca totul să fie bine, toţi trebuie să avem grijă", a menţionat Violeta Alexandru.
Ministrul Muncii a vizitat, miercuri, un centru de tratament din judeţul Covasna, în contextul în care Societatea de Tratament Balnear şi Recuperarea Capacităţii de Muncă (TBRCM) a reluat, începând de miercuri, activitatea de tratament balnear pentru pensionari, în cele 13 centre din ţară, potrivit informaţiilor transmise de Ministerul Muncii şi Protecţiei Sociale.
Citește și Calcularea pensiilor. Violeta Alexandru amenință cu dezvăluiri incendiare
Ministrul Muncii a precizat că primii beneficiari au început să sosească la centrele de tratament, începând de miercuri.
"Preşedintele Casei Naţionale de Pensii Publice a fost pe teren, de asemenea. La fel şi Directorul General al companiei care gestionează bazele de tratament pentru pensionari (TBRCM). Am vrut să mă asigur personal că totul este pregătit în detaliu pentru ca aceştia să se poată caza şi urma tratamentele în condiţii de siguranţă. Hotelul Dacia, din Covasna, una din bazele de tratament, s-a pregătit ca să primească primele persoane. Deja începuseră să sosească, urmând ca intrarea în circuit să se realizeze în mai multe tranşe, zilnice, tocmai pentru a se evita aglomerarea. Sunt oameni cu diverse afecţiuni, majoritatea pensionari, cărora le doresc odihnă placută şi multă sănătate. Seriile dar şi condiţiile de cazare sunt disponibile atât pe site-ul TBRCM cât şi la casele judeţene de pensii", a scris Violeta Alexandru.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Până la ora 15:00 au votat,...
Polonezii votează și ei pentru...
Statul oferă până la 37.000 de...
Prezență record în diaspora la...
După aderarea la Uniunea...
Valoarea maximă rămâne 800 de...
Motocicletele și...
Statele Unite pierd ultimul...
Nvidia va începe, în lunile următoare, livrarea unui nou...
Moody’s a retrogradat ratingul...
Meteorologii prognozează pentru zona Municipiului...
Producţia de cărbune a...
Persoanele fizice din România...
Xi Jinping oferă Americii...
China testează limitele...
Abaxx Exchange, susținută de...
Cine este primul român recompensat de Harvard pentru...