ANAF a modificat formularul 394: ce trebuie să știe contribuabilii plătitori de TVA
ANAF a introdus un nou model al...
Datele furnizate de CAMS (Serviciul de Monitorizare a Atmosferei Copernicus) arată că în următoarele zile, deasupra României, concentrațiile de monoxid de carbon nu vor avea valori ridicate.
Totodată, având în vedere simulările modelelor numerice rulate în cadrul Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 27-29 martie, la nivelul României, circulația aerului se va realiza predominant dinspre nord-vest – vest spre sud-est –est.
Vântul va sufla slab și moderat, cu intensificări temporare, îndeosebi la munte și în estul teritoriului.
Probabilitatea de apariție a precipitațiilor va fi în creștere spre sfârșitul intervalului, în regiunile nordice.
Cod galben de vânt pentru nouă județe, prelungit
Meteorologii prelungesc Codul galben de vânt emis pentru nouă județe.
Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a prelungit, duminică, avertizarea nowcasting Cod galben de intensificări ale vântului, valabilă în localităţi din nouă judeţe.
Astfel, până la ora 18:00, se vor semnala intensificări locale şi temporare ale vântului, cu rafale de 55...65 km/h, izolat peste 70 km/h, în zone din judeţele Bacău, Botoşani, Suceava, Galaţi, Neamţ, Vrancea, Iaşi şi Vaslui.
De asemenea, avertizarea de intensificări ale vântului a fost prelungită până la ora 15:00, pentru judeţul Tulcea.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
ANAF a introdus un nou model al...
România are toate ingredientele...
Eurostat: România rămâne ţara...
Guvernul introduce un sistem...
Ministerul Mediului a prelungit...
Grupul bancar UniCredit nu va mai încerca să încheie...
După declanșarea invaziei rusești în Ucraina, statele...
Investitorul Alin Bucur revine...
Combaterea evaziunii fiscale...
Rusia anunţă că va avea propria reţea de internet prin...
BMW începe luna viitoare să...
Trump și Xi pregătesc...
Robert Redford, actorul și regizorul american care a...
Premierul Ilie Bolojan a exclus o nouă creștere a TVA și...
Șeful ANAF a venit cu precizări după ce în spațiul...
Păpușile Labubu au devenit un...
Christian Tour, cea mai mare agenție de turism din...
Curtea Constituțională a României a emis Decizia nr....
Fermierii vor putea modifica...
Producția industrială din...