Avertismente ignorate: ce arată documentele confidențiale despre bugetul României
România se apropie periculos de...
Spectre este echipat cu un sistem de propulsie electrică dual-motor, oferind o putere de 577 cai putere și un cuplu de 900 Nm, permițând o accelerație de la 0 la 100 km/h în 4,5 secunde.
Cu o lungime de 5.475 mm și o lățime de 2.144 mm, Spectre se remarcă printr-un design aerodinamic, având un coeficient de rezistență la înaintare de doar 0,25, cel mai scăzut din istoria Rolls-Royce.
Autonomia estimată a vehiculului este între 340 și 655 km, în funcție de condițiile de conducere și de temperatură.
Interiorul luxos al Spectre include materiale de înaltă calitate și tehnologii avansate, menținând standardele înalte ale mărcii. De asemenea, vehiculul este dotat cu suspensii adaptive, asigurând o călătorie lină și confortabilă, caracteristică denumită de producător "Magic Carpet Ride".
Spectre marchează un pas important în strategia Rolls-Royce de a electrifica întreaga gamă de vehicule până în 2030, reflectând angajamentul mărcii față de inovație și sustenabilitate în segmentul auto de lux.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
România se apropie periculos de...
Bursa închide pe minus vineri,...
Sistemul RO e-Transport a...
Andrei Badalov, în vârstă de 62...
IMM România nu este de acord cu...
Fondul Proprietatea a emis...
Românii pot investi din nou în...
Ministerul Finanțelor anunță...
Măsurile fiscale luate în regim...
Informaţii importante de la ANAF pentru contribuabili.
Nutella s-ar putea scumpi...
Indicele ROBOR la trei luni a scăzut, vineri, la 6,99%.
Proiectele de acte normative...
Randamentele scad după haosul...
Cota redusă de TVA este păstrată doar pentru anumite...
Trump și Putin, discuție fără...
Premierul Ilie Bolojan a...
România se confruntă cu o criză...
UiPath îl numește pe David...